Ööpäevaga lisandus kaheksa positiivset koroonatesti tulemust

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Koroonaviiruse testide analüüsimine. Autor/allikas: Ser Amantio di Nicolao/Wikimedia Commons

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1427 koroonaviiruse esmast testi, millest kaheksa testi tulemus osutus positiivseks, teatas terviseamet.

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus kolm positiivset testi tulemust Tallinna, kaks Tartumaale (üks Tartu linna) ning üks Jõgevamaale ja Põlvamaale. Ühe positiivse tulemuse saanud inimese puhul maakonna tunnus rahvastikuregistris puudus.

Praegustel andmetel toimus kaks nakatumist töökohal,  ühel juhul meelelahutusasutuse külastamisel ja kahel juhul on haigus sisse toodud Prantsusmaalt. Ülejäänud  juhtudel on nakatumise allikas veel selgitamisel.

Epidemioloogiliste uuringutega on terviseamet tuvastanud, et ööklubi Vabank koldega on kolmapäevase seisuga seotud 37, ööklubi Naiiviga 21 ja ööklubi Shootersiga 19 nakkusjuhtu. Kõik kolm klubi asuvad Tartus.

12. augusti hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi üheksa inimest, juhitaval hingamisel on üks patsient.

Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 63 inimese elu.

Praeguseks on haiglates lõpetatud 396 COVID-19 haigusjuhtumit 383 inimesega. Tervenenud 1 975 inimest.

Eestis on kokku tehtud ligi 130 000 esmast testi, nendest 2 174 ehk 1,67 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: