Luksusautode müük Eestis on aastaid olnud stabiilne

Luksusautode müük Eestis majanduslike kõikumistega kaasas ei käi, vaid on läbi aastate pigem stabiilne. Autode müügi- ja teenindusettevõtete liidu (AMTEL) tegevjuhi Arno Sillati sõnul müüakse iga aasta umbes 50–60 luksusautot.

"See on ikkagi olematu kogus kogu autode müügist," ütles Sillat.

AMTEL-i andmetest selgus, et 2019. aastal müüdi uusi luksusautosid Eestis kokku 52, tänavu juuli seisuga on müüdud 22. Sportautosid müüdi eelmisel aastal 50 ning sel aastal on seni 24.

Näiteks uusi Bentley margi autosid müüdi eelmisel aastal kokku kaheksa, kuid tänavu on poole aastaga neid müüdud juba kuus. Samuti on Porsche kupeede müük tänavu olnud edukas. Eelmise aasta jooksul müüdi neid üheksa, kuid tänavu on poole aastaga müüdud seitse.

Maseratisid müüdi eelmisel aastal kaks, samas tänavu pole müüdud veel ühtegi. Ka Mazda ja Subaru kupeesid müüdi mõlemaid eelmisel aastal kolm, kuid sel aastal pole nende müük edenenud. See-eest on tänavu müüdud üks Jaguari kupeeauto.

Igapäevaseks kasutuseks inimesed luksusautosid Sillati sõnul tavaliselt ei osta, pigem soetavad neid ettevõtted.

Neljapäeval avas Tallinna sadamapiirkonnas uksed Ferrari esindussalong.

Sellega, et avatud esindus on võib-olla hoopis soomlastele suunatud, kuna Soomes on autod kallimad, Sillat ei nõustunud. Ta ütles, et ka täna on võimalik autosid osta tax-free ja mujale riiki saata.

Paljud Soome omanike eksklusiivautod on siiski Eesti registris ning siinsete ettevõtete nimele registreeritud.

Toimetaja: Liisbeth Rats

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: