"Rahva teenrite" hinnangul kestab praegune valitsus järgmiste valimisteni ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Taavi Eilat

Vikerraadio saates "Rahva teenrid" osalenud ajakirjanikud leidsid, et praegune Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Isamaa valitsus võib püsida kogu valimistevahelise perioodi.

"Mul tunne, et see valitsus jääb päris pikaks ajaks," tõdes Meelis Mandel Äripäevast. Temaga nõustus ka saatejuht Mirko Ojakivi Vikerraadiost: "See võib olla esimene koalitsioon, mis püsib valimistest valimisteni, sest tahtmine ja arusaam tundub selline."

Iseseisvuse taastamise järel ei ole ükski Eesti valitsus püsinud tervet perioodi ühtedest riigikogu valimistest järgmisteni

Kohalikke valimisi võib hakata varjutama magamistoadebatt

Kolmanda osalisena Paides Arvamusfestivalil lindistatud saates osalenud Delfi peatoimetaja Urmo Soonvald tõi välja, et järgmise aasta sügisel peetavaid kohalikke omavalitsusi võib hakata varjutama nendega koos toimuv rahvahääletus abielu staatuse üle.

Kohalike valimiste eelne debatt jaguneb kaheks: üks osa keskendub kohalikele arengutele, teine aga abielu-teemale, rääkis Soonvald.

Ojakivi hinnangul võib peaminister Jüri Ratas püüda vältida "magamistoadebatis" kindla positsiooni võtmist, "kuna järgmise aasta eelarves raha on, mida jagada - ehitatakse spaasid ja kohalikke taristuobjekte". Kui mõelda, mis kõnetab kohalikku inimest, siis kas kooseluseaduse-teema kõnetab neid rohkem kui see, mis koha peal tehtud, küsis Ojakivi.

Ka Soonvald leidis, et keskerakondlastest Tallinna juhid ei pruugi üldse õnnelikud olla, kui peavad osalema "selles magamistoadebatis". Samas on ka Keskerakonna see samuti konservatiivsete vaadetega poliitikuid, vastas Ojakivi.

Mandel tõi esile, et kui kohalikel valimistel saavad osaleda ka mittekodanikud, siis rahvahääletusele neid ei lubata. See võib aga õhutada rahvustevahelisi pingeid, leidis ta.

Lisaks arutasid saates osalejad Valgevenes puhkenud demokraatiameelsete protestide üle, majandusteemadel ning koroonaviiruse võimaliku uue lainega toimetuleku üle.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: