Põlvamaal toimusid vibujahi meistrivõistlused ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Sadakond vibusõpra kogunes sel nädalavahetusel Põlvamaale, Lootvinasse, et pidada Eesti vibujahi meistrivõistlusi. Kuna eestlased on kõrgel tasemel nii võistlemises kui võistluste korraldamises, võib siinsel mõõduvõtmisel kohata ka naaberriikide vibulaskjaid.

Maailmakuulsa vibumeistri Jaco Wesselsi Põlvamaa kodu lähedale metsa seati üles pea 30 kolmemõõtmelist loomakuju, mille pihta kogunes laskma sadakond inimest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kuigi ametlikult on tegu Eesti vibujahi meistrivõistlustega, leiab võistlejate nimistust nii Läti kui Soome nimesid. Ja kuigi soomlaste oma meistrivõistlused toimuvad selsamal nädalavahetusel, otsustasid paljud neist siiski sammud hoopis Põlvamaale seada.

Üks vibulaskja Soomest ütles, et Soomes ei ole see nii populaarne kui Eestis, kus on ka võistluslaskjatel väga hea tase.

Võistlejate hulgas oli nii jahimehi kui neid, kes iial päris looma lasknud ei ole.

Vibulaskja Margus Käärma sõnul on säärane kummiloomade pihta laskmine võistlussituatsioonis mõnevõrra isegi keerulisem, kui päris jaht. "Reaalne jaht käib kuni 30 meetrini. Aga siin on osad loomad peaaegu 60-70 meetri vahepeal ja see on jahis täiesti ebareaalne," ütles Käärma.

Käärma rääkis, et vibu on ideaalne stressimaandaja. "Vibulaskmise ajal, kui on juba vibud vinna tõmmatud, siis ongi sina, vibu, su nool ja märklaud. Ülejäänud sinu jaoks ei eksisteeri ja see tähendab seda, et kõik argimured lükkad sa kusagile hästi kaugele," lausus ta.

Eestis on vibusport tõepoolest populaarne, nii noorte kui vanemate hulgas.

Võistluse korraldaja Rainer Klaaser ütles, et vibulaskmisega saab tegeleda alates viiendast eluaastast, aga leidub ka üle 80-aastaseis laskjaid.

Järgmisel aastal on eestlaste korraldada lausa maailmameistrivõistlused vibu maastikulaskmises.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: