Tartus peeti esmakordselt Slackline Eesti meistrivõistlused

Foto: ERR

Tartus peeti esmakordselt Slackline Eesti meistrivõistlused, kus 12 sportlast tegi tasakaalulindil üksteise võidu trikke. Eesti parima slacklineri tiitli sai Andres Kriiska.

Tartu Seikluspargis võistles 12 noort slackline trennidest üle Eesti, pidades omavahel järjest paaridena duelle. Mõni säras originaalsemate trikkidega ja teine sooritas aga tehniliselt keerukamaid hüppekombinatsioone. Ükski duell ei möödunud ka kukkumisteta. Kolm kohtunikku hindas igaüks etteaste erinevaid külgi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kolmeks kohtunikuks on siis kõigepealt raskusaste ehk mitmekülgsus, siis on kombinatsioonid ja nende pikkus ja viimaseks on looming. Ja nende põhjal on võimalik saada 30 punkti ja kes kõige rohkem punkte saab, seega saab järgmisesse vooru," rääkis slackliner ja võistluse peakohtunik Tauri Vahesaar.

Vahesaare sõnul on spordialale viimastel aastatel huvilisi üha juurde tekkinud. Meistrivõistlustele kandideeris 20 inimest, kellest 16 parimat valiti välja videoetteastete põhjal. Täna võistles liinil väga erinevas vanuses tüdrukuid ja poisse.

Finaali jõudnud noormeeste vahel osutus võitjaks Andres Kriiska. Oma esimese lindi ostis ta juba 14-aastaselt, ent tõsisemalt hakkas spordiga aasta aega tagasi Tartusse kolides, leides sealt slackline'i trenni.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: