Läti valitsus arutab tegevust koroona ägenemise puhul Leedus

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Leedu piiripunkt. Autor/allikas: KACPER PEMPEL, Reuters / Scanpix

Läti valitsus arutab teisipäeval tegevusplaani juhuks, kui Leedu peaks sattuma COVID-19 pandeemiast enim mõjutatud riikide nimistusse, ütles Läti peaminister Arturs Krišjanis Karinš.

Valitsus kuulab ära siseministri ettekande sisepiiri kontrollist COVID-19 pandeemia tingimustes.

Palvele kommenteerida COVID-19-sse haigestumise kiiret tõusu Leedus ja Läti tegevust sellega seoses, vastas Karinš, et ta jälgib haigestumist mitmesugustes EL-i riikides, kuid kõige rohkem paneb teda muretsema just naaberriikide olukord.

Leedus on juuli lõpust märgata järsku COVID-19-sse nakatumise suurenemist. 1.-23. augustini registreeriti Leedus 563 uut nakkusjuhtu, mis moodustab 21 protsenti kõigist pandeemia vältel riigis nakatunutest. 

Leedu tühistas Valgevenest saabuvatele kodanikele isolatsiooninõude

Valgevenest naasvad Leedu elanikud ei pea enam koroonaviiruse ohu tõttu kaheks nädalaks eralduma, kuid see on endiselt kohustuslik Valgevenest tulevatele  välismaalastele, edastas tervishoiuministeerium.

Esmaspäevast jõustunud uues COVID-19 epideemiaga riikide nimistus Valgevenet enam ei ole, mistõttu sealt naasvatel leedulastel ja Leedu elamisloaga välismaalastel ei lasu enam kahenädalase enesisolatsiooni kohustust. 

Tervishoiuministeeriumi andmeil  on Euroopa Liidus viimase 14 päeva jooksul koroonaviirusesse haigestunute arv 100 000 elaniku kohta alla 16 lisaks Leedule veel Sloveenias, Itaalias, Slovakkias, Eestis, Soomes, Ungaris ja Lätis. 

Saabujad riikidest, kus viimased 14 päeva nakatunute arv 100 000 elaniku kohta jääb 16 ja 25 vahele, peavad kaheks nädalaks eralduma.

Saabujad riikidest, kus viimased 14 päeva on nakatunute arv 100 000 elaniku kohta üle 25, pääsevad Leetu negatiivse testi olemasolul ja peavad kaheks nädalaks eneseisolatsiooni minema. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: