Tallinna koolid püüavad õpilasi nakkuse piiramiseks hajutada

Foto: Juhan Hepner/ERR

Tallinna koolid püüavad uut õppeaastat alustades koroonapandeemia tõrjumiseks õpilasi hajutada. Selleks võidakse vanemad klassid üheks päevaks nädalas koduõppele jätta või rakendada süsteemi kaks nädalat koolis, üks kodus. Linn lubab kindlustada koolid kaitsevahenditega ja aparatuuriga, mis kooliuksel sisenejate kehatemperatuuri mõõdab.

Tallinna 21. Koolis käivad tavapärased ettevalmistused uue õppeaasta alguseks, mis ilmselt siiski päris tavapäraselt ei alga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meil hakkavad söögivahetunnid olema tunnis kolmel korral - täistunnil, pooltunnil ja kolmveerand. Koolikella me paraku ei saagi kasutada, sest tunnid algavad paljudel klassidel väga erineval ajal. Samuti sellist hajutatust, mis on suures koolis nagu meil 1400 õpilast, väga keeruline. Me katsume rohkem koduklasse ja vähem õpilaste liikumist päeva jooksul," rääkis Tallinna 21. Kooli direktor Meelis Kond.

Kondi sõnul kaalub kool ka vanemate klasside õpilaste osaliselt koduõppele jätmist. "Arvatavasti ka meie seda kasutame, et üks päev nädalas on kas e-õpe või muud õppevormid, et koolis oleks vähem õpilasi ühe korraga. Alates viiendast kuni 12. klassini oleks see mõte," rääkis ta.

Vanalinna Hariduskolleegiumi õpilaste vanemad peaksid täna-homme saama koolilt kirja selgitustega, kuidas õppetöö septembrist toimuma hakkab.

Vanalinna Hariduskolleegiumi põhikooli juhataja Alar Saare sõnul alustavad gümnaasiumi osa ja põhikooli vanem aste ehk seitsmes kuni üheksas klass juba õppeaasta alguses õpet 2+1 skeemi alusel. See tähendab, et õpilased käivad kaks nädalat koolis, siis saavad nädalaks õppeülesanded koju. "Nii oleme planeerinud kogu esimese õppeperioodi kuni esimese poolaasta lõpuni," sõnas ta.

Nooremates klassides oleks igapäevane kontaktõpe võimalik variantidega, näiteks neljapäevase koolinädalaga.

Tallinna linnavalitsus saatis kolmapäeval koolijuhtidele laiali soovitused, kuidas pandeemia tingimustes õppetööd korraldada, jättes siiski koolidele vabaduse enamikku asju ise otsustada. Küll lubab linn varustada kõik koolid isikukaitsevahenditega.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul plaanib linn pakkuda kas maske või visiire, desinfitseerimisvahendeid ja igasse kooli paigutada ka temperatuurimõõtjad.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: