Rebase tapnud Kärdla osavallavalitsuse haldusjuht lahkub töölt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: SCANPIX/Caro / Sorge

Kärdla osavallavalitsuse haldusjuht Toomas Vannas, kes esmaspäeval tappis rebasepoja, andis reedel vallale teada, et lahkub omal soovil töölt. Keskkonnaminister Rene Kokk taunis rebase tapmist, nimetades sellist tegu lubamatuks.

Vannas tappis Kärdlas spordipoodi jooksnud rebasepoja haamrilöökidega, põhjendades, et nurka surutud loom oleks võinud käituda ettearvamatult.

Hiiumaa vallavanema asendaja Toomas Rõhu ütles reedel, et tuleb täpsustada, mis täpselt juhtus ja kuidas toimida siis, kui metsloomad linna tulevad. Tema sõnul on olemas ka puur, millega Kärdlas on rebasid püütud, kuid esmaspäeval läks asi käest ära, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Rõhu sõnul oli rebane nurka aetud ja ründas töötajat, mistõttu lõppes olukord õnnetult. Ta märkis, et töötaja kahetseb tegu ja sellele ei ole õigustust.

"Olukord on selline, et töösuhte jätkamine ei ole võimalik," ütles Rõhu.

Keskkonnaminister Rene Kokk taunis pressiteate vahendusel looma omavolilist hukkamist ning soovib, et diskussioon tooks teadmise, kuidas käituda.

Keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja Aimar Rakko ütles, et omavalitsused ei tea sageli, mida linna tulnud metsloomaga ette võtta. Rakko sõnul tuleks linnaelanikke häirivad metsloomad kinni püüda ja metsa viia.

"Keskkonnaamet on seda küll teinud aga omavalitsustes vahetuvad ka inimesed siis paraku see info jääb kusagile seisma ja uues tulijad ei tea, kuidas probleeme lahendada. Lahendusviisid on olemas ja omavalitsuste töötajad ei hakkaks ise otsima lahendusi," sõnas ta.

Rakko sõnul on metsloomi kõige sagedamini tulnud suurematesse linnadesse nagu Tallinn ja Tartu samuti hajaasustusega piirkondadesse. Loomapäästegrupi vabatahtlik Signe Kalk ütleb, et kuigi Toomas Vannase ametist lahkumine on hea märk, ei ole tema teole õigustust. Tema sõnul ei jõua kõik metsloomade piinamiste lood avalikkuse ette.

"Jõhkrad käitumised leiavad aset tavaliselt pimedas ja varjatult. Meie seda ei näe. Me näeme väga minimaalselt. See, mis meieni jõuab on jäämäe tipp, aga seda on palju," rääkis Kalk.

Loomakaitse Liit ja Loomapäästegrupp on alagatanud kampaania, kus kogutakse allkirju loomakaitse valdkonna parandamiseks. Praeguseks on allkirja andnud rohkem kui 41 000 inimest.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: