Maailma Terviseorganisatsioon: oluline on kontroll viiruse üle kogukonnas

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
WHO ja Eesti lipud Autor/allikas: Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) eksperdi Maria Van Kerkhove sõnul ei tegutse koolid kusagil isoleeritult vaid kogukonnas ja nii on viiruse leviku pidurdamiseks kõige olulisem seda kogukonnas tervikuna kontrolli all hoida.

Maailma Terviseorganisatsiooni COVID-19 meeskonna tehnilise juhi doktor Maria Van Kerkhove sõnul uurivad teadlased SARS-CoV2 levikut laste seas.

Kõigepealt, valdav enamus haigestunud lastest põeb haigust kergelt või täiesti ilma sümptomiteta. Samas mõnel lapsel areneb välja siiski raske haigus. Teiseks, esialgsed uurimistulemused näitavad, et haiguse levik on erinev olenevalt vanusest, väiksemate laste seas levib viirus vähem.

Perede uuringutest on selgunud, et lapsed võivad nakatuda ja et täiskasvanud võivad nakatada lapsi ja samamoodi lapsed täiskasvanuid, aga viimane näib juhtuvat harvemini.

Koolide turvalisuse tagamiseks soovitab Maailma Terviseorganisatsioon distantsi hoidmist, hügieenireeglite järgimist ja vajadusel maskikasutamist. Kõige olulisem on aga kogukonnas viiruse levikut kontrolli all hoida, sest koolid ei tegutse kusagil isoleeritult, kui kogukonnas levib viirus, siis jõuab see ka kooli.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: