Tallinna bussijaama lähedale kerkib järjekordne kortermaja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Vaade Tartu mnt 56 hoone eest planeeritud hoonele.
Vaade Tartu mnt 56 hoone eest planeeritud hoonele. Autor/allikas: Sirkel&Mall

Tartu maanteele kerkib uute kortermajade jätkuks kuni seitsme korrusega elu- ja ärimaja. Praegu krundil asuvad hooned lammutatakse.

Tartu maantee läänepoolne serv on kümmekonna aastaga saanud järjest uuema ilme ning uute majade kerkimine bussijaama ristmiku suunas jätkub. Tallinna volikogu andis neljapäeval heakskiidu detailplaneeringule, mille järgi ehitab arendaja, TBL Tartu OÜ, Tartu maantee 60a krundile kuni seitsme korrusega elu- ja ärihoone. Lisaks maapealsetele korrustele on lubatud rajada kaks maa-alust korrust. Krundile on lubatud rajada maa-alused parkimiskohad.

Hoonesse tulevad ka äriruumid, kuid enamus majast täitub korteritega. Hoone maksimaalseks kõrguseks on lubatud 25 meetrit, et hoida Tartu maanteele kerkinud uusehitiste rida ühtlasena. Volikogule esitatud seletuskirjas märgitakse, et eesmärk on kujundada Tartu maantee äärde ühtlane ja magistraaltänava äärde sobiva kõrgusega tänavasein.

Krundi haljastuse osakaaluks on määratu 10 protsenti ning kavandatud on ka rekreatsiooniala. Krundil asuvad ühekorruselised hooned lammutatakse.

Kuivõrd kinnistu piirid ulatuvad üle Tartu maantee, peab arendaja tagama ka avalikult kasutatavate teede, tänavavalgustuse ja sademevee süsteemi rajamise. Linna poolt on seatud ka punkt, et kui avalikud huvid nõuavad, näiteks Tartu maantee võimaliku laiendamise käigus, siis kuna Tartu maanteee 60 kinnistu kuulub Tallinna linna omandisse, on linnal endal võimalik Tartu mnt 60 kinnistul asuvad rajatised ise välja ehitada enne huvitatud isikute poolt tööde tegemist.

Planeeritud maa-ala asub Kesklinnas Tartu maantee, Odra tänava, Lastekodu tänava ja Torupilli otsa vahelises kvartalis. Kinnistu omanik on TBL Tartu OÜ. Detailplaneeringu on koostanud Sirkel&Mall.

Detailplaneeringu koostamise algatamist taotles 2006. aasta novembris OÜ Tabal esindaja, kes soovis Tartu mnt 60a kinnistu sihtotstarbe määramist äri- ja elamumaaks ning ehitusõiguse määramist Tartu mnt 60a kinnistule kuni 7-korruselise hoone ehitamiseks. Detailplaneeringu koostamine algatati Tallinna linnavalitsuse poolt 2015. aasta detsembris.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: