Ööpäevaga lisandus 35 koroonahaiget, nakatumisnäitaja kerkis üle 17

Kaitseriietuses koroonaviiruse testiijad
Kaitseriietuses koroonaviiruse testiijad Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

Möödunud ööpäevaga tuvastati Eestis koroonaviirus 35 inimesel, Eesti haigestumusnäitaja 100 000 elaniku kohta on nüüd 17,1.

Terviseameti andmetel tuli 22 uut haigusjuhtu Harjumaalt. Neli haigusjuhtu registreeriti Ida-Virumaal, kolm Tartumaal, kolm Võrumaal, üks Raplamaal, üks Jõgevamaal ja ühel juhul puudus positiivse proovi andnul rahvastikuregistris registreeritud elukoht.

Haiglaravil on seitse patsienti. Juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti.

Kokku tehti möödunud ööpäevaga 2329 esmast testi.

Harjumaa 22 nakatumisest kuus on seotud Nõmme Kaljuga

Praegu teada oleva informatsiooni põhjal on üks juhtum toodud sisse Euroopa Liidu riigist, kahel juhul saadi viirus haigestunud pereliikmelt ja kahel korral tuttavalt.

Kuus lisandunud juhtu on seotud jalgpalliklubiga Nõmme Kalju, haigusjuhud leiti Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) korraldatud järeltestimise käigus.

"Testime neid isikuid, kes olid Kalju võistkonnaga koos iga kahe päeva tagant. Jätkame seda testimist veel ka lähipäevadel. Kalju klubi on meile kinnitanud, et kõik kontaktsed on isoleeritud," ütles EJLi kriisikomisjoni liige Mihkel Uiboleht. 

Kahel juhul on viiruse nakkusallikas teadmata, ülejäänud nakkusjuhtude asjaolud on selgitamisel.

Perioodil 3.-4. september lisandunud 11 Harjumaa haigusjuhust viis olid sisse toodud Euroopa Liidu riikidest ning üks Venemaa Föderatsioonist. Neljal juhul oli nakkusallikaks haigestunud tuttav, ühel juhul nakkusallikas ei selgunud. 

Terviseameti põhja regionaalosakonna jälgimisel on neli aktiivset kollet, millest Nõmme Kalju koldega on seotud 14, Ülemiste City koldega kaheksa ning saunapeo koldega kuus nakatumist. Vene draamateatri koldega on kokku seotud kuus haigusjuhtu.

Kokku on seoses koroonaviiruse levikuga terviseameti põhja regionaalosakonna jälgimisel üle 570 inimese.

Ida-Virumaa kolm haigusjuhtu on seotud nakatumisega pereringis, ühe haigestumise asjaolud on selgitamisel.

Terviseameti ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 670 inimese. Osakonna tegevuspiirkonnas on kokku viis aktiivset kollet, millest suurim on 56 haigestunuga. Niinimetatud Estonia kaevanduse koldes on 31 töötajad ja 25 töötajate lähikontaktsed. Jõhvi Keldri koldega on seotud 15, Ühendkuningriigist sissetoodud koroonaviiruse koldega 15, Ojamaa kaevanduse koldega üheksa ning Viru vangla koldega viis haigusjuhtu: kolm töötajat ja kaks töötaja pereliiget.

Võrumaa üks haigusjuht on toodud sisse Euroopa Liidu riigist, Jõgevamaa haigestumise puhul on tegemist haige lähikontaktsega. Tartumaal andis positiivse proovi välistudeng. Ülejäänud haigestumiste asjaolud on selgitamisel. 

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: