Popov: nakatunute arv tõuseb, sest karantiinist ei peeta kinni

Foto: Kairit Leibold/ERR

Põhja- Eesti Regionaalhaigla erakorralise meditsiini ülemarst Arkadi Popov ütles, et nakatunute suur arv näitab, et paljud pole karantiinireeglitest piisavalt kinni pidanud. Popov soovitab avalikes ruumides maske kanda.

Popovi sõnul eiravad inimesed pärast nakatunuga kontaktis olemist karantiinireegleid ja nii kandub haigus edasi.

"Kõige olulisem punkt on siin see, et haige inimene peab kodus istuma, peab olema karantiinis. Kui ta teab, et tal oli väga konkreetne kontakt koroonaviiruse infektsiooniga ja nakatunuga, siis on võtmeküsimus, et inimene peab olema kodus ja ranges karantiinis. Sellest sõltub teiste inimeste tervis, sissetulek ja ka Eesti majandus tervikuna," rääkis Popov.

Popovi sõnul näeme me praegu karantiini eiramise tagajärgi. "Kasvab haigestumismäär ja reageerivad naabrid – reageerib Läti ja Soome võib-olla tulevikus ja me jääme isolatsiooni," märkis ta.

Popovi sõnul saab praegustest nakkuskolletest mõndagi järeldada. "Teatud kolded, mis meil on olemas praegu, viitavad sellele, et inimesed, kellel olid haigusnähud, kes näiteks tulid välismaalt meile Eestisse, kohtusid mitmete inimestega. /.../ Tegelikult ma arvan, et nad suhtusid suhteliselt kergemeelselt (karantiini)," lausus Popov.

Popovi hinnangul peab hakkama tõsisemalt rääkima maski kandmise kohustusest. "Ma arvan, et me selle teise laine vaatevinklist peaksime olema maskide suhtes konkreetsemad, ka meedikud. Ma ise arvan, et avalikes kohtades – poed, ühistransport – peaks see muutuma meie käitumisnormiks," lausus ta.

Popov ei kippunud veel nakatumise kasvu nimetama viiruse teiseks laineks. "Hetkel ikkagi vaatamata sellele, et tänane (laupäevane – toim.) number oli selline ähvardav 35, on meil ikkagi tegemist koldelise levikuga. Meil puudub, loodan väga, et puudub varjatud levik. Laialdane varjatud levik räägib meile sellest, et tegemist on juba olukorraga, mis läheb vaikselt kontrolli alt ära," lausus Popov.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: