Tallinnas jäi inimene tormis murdunud puu alla

{{1600347120000 | amCalendar}}
Foto: Priit Rajalo /ERR

Häirekeskus on neljapäeval saanud 261 tormiga seotud teadet, enamik neist on sõiduteele kukkunud puude kohta Põhja- ja Lääne-Eestis. Tormi tõttu on viga saanud üks inimene.

Päästeameti vastutava korrapidaja Janar Kärneri sõnul on neljapäev olnud päästjatele töine. "Kui tavapäraselt on päevas väljakutseid ca 50, siis täna on päästjad reageerinud üle Eesti 246 ohu likvideerimisega seotud sündmusele ning kokku on erinevaid päästesündmusi olnud üle 389," selgitas Kärner.

Kell 9.32 sai häirekeskus teate, et Tallinna kesklinnas on puu alla jäänud inimene. Sündmusele reageerisid pääste ja kiirabi, inimene viidi haiglasse.

Kell 8.40 teatati häirekeskusele, et Saaremaal on Nõmme külas kukkunud puu sõiduteele, liikuva bussi ette. Buss sai kahjustada, kuid oli võimeline edasi sõitma. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud. Päästjad eemaldasid puu teelt.

Kell 9.23 sai häirekeskus teate, et Kuressaare linnas Tallinna tänaval on suure tuule tõttu maha lennanud pool maja katust ning seal asunud päikesepaneelid. Kannatada sai üks läheduses asunud sõiduauto. Päästjad likvideerisid ohu ning kohale saabunud paneelide paigaldajad tegelesid olukorraga edasi.

Elektrilevi rikete kaardi andmetel on kella 15 seisuga elektrita ligikaudu 7300 majapidamist.

Meeldetuletuseks juhised tormi ajal tegutsemiseks:

- Püsi siseruumides.

- Ära sõida autoga. Kui sõit on vältimatu, vali sobiv sõidukiirus ning arvesta teele langeda võivate puude või muude takistustega.

- Hoia eemale maha langenud elektriliinidest. Teavita neist Elektrilevi rikketelefoni numbril 1343 ja eluohtlikest olukordadest Häirekeskust numbril 112.

- Võimalusel väldi kütmist – korsten võib tugeva tuule tõttu tagurpidi käima hakata, st et kui tuul on väga suur võib see kaaluda üle korstna tavapärase tõmbe.

- Inimvigastuste ja otsest ohtu põhjustavate purustuste korral helista hädaabinumbril 112.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: