Uuest nädalast saab Eestisse eneseisolatsioonita vaid mõnest riigist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1601055900000 | amCalendar}}
Sadamas
Sadamas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Alates järgmisest nädalast on vaid mõni riik, kust saabudes ei pea Eestis kaheks nädalaks eneseisolatsiooni jääma.

Välisministeeriumi teatel tuleb järgmisest nädalast 14 päevaks eneseisolatsiooni jääda neil inimestel, kes saabuvad Eestisse järgmistest Euroopa riikidest: Andorra, Austria, Belgia, Bulgaaria, Hispaania, Holland, Horvaatia, Iirimaa, Island, Itaalia, Kreeka, Leedu, Liechtenstein, Luksemburg, Malta, Monaco, Norra, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Rootsi, Rumeenia, Saksamaa, San Marino, Slovakkia, Sloveenia, Šveits, Taani, Tšehhi, Ungari, Ühendkuningriik.

Eneseisolatsiooni ei ole vaja rakendada neljast riigist Eestisse saabumisel: Küproselt, Soomest, Lätist ja Vatikanist.

Eestis ei rakendu liikumispiirang, kui riigi positiivsete koroonatestide arv 100 000 elaniku kohta jääb kahe nädala jooksul alla 16 või vahemikku kuni 17,6. Soome, Läti ja Leedu kohta tõstis valitsus aga 11. septembril nakatumise suhtarvu määra 25-ni, millest alates hakkas nendest riikidest tulijatele kehtima 14-päevane eneseisolatsioon.

Samas otsustas valitsus reedel leevendada uuest nädalast teatud juhtudel liikumispiirangut Lätist, Leedust ja Soomest saabujatele. Praeguse korra järgi tuleb Lätist, Leedust või Soomest Eestisse tulles jääda 14 päevaks eneseisolatsiooni, kui riigi koroonaviirusesse nakatumise määr 100 000 elaniku kohta on 25 või rohkem. Muudatuse järgi aga on neist riikidest saabujad teatud juhtudel eneseisolatsioonist vabastatud ka siis, kui nende riikide nakatumismäär tõuseb üle 25.

Neist riikidest Eestisse saabujad ei pea jääma kaheks nädalaks eneseisolatsiooni juhul, kui nad tulevad siia töötamiseks, õppimiseks, tervishoiuteenuse saamiseks, perekondlike sündmuste puhul või transiidi eesmärgil ning neil pole haigussümptomeid ega teadaolevat kokkupuudet nakkushaigega.

Väljastpoolt Euroopa Liitu võivad Eestisse siseneda, muu hulgas turismi eesmärgil inimesed Austraaliast, Jaapanist, Lõuna-Koreast, Rwandast, Taist, Uruguayst, Uus-Meremaalt, Gruusiast, Kanadast ja Tuneesiast. Viimase kolme riigi puhul rakenduvad Eestis aga liikumisvabaduse piirangud.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: