Ligi kümnendik Läti nakatunutest töötab meditsiini alal

{{1601192220000 | amCalendar}}
Lätis kasvab koroonasse haigestumine.
Lätis kasvab koroonasse haigestumine. Autor/allikas: LETA/SCANPIX

Kõigist Lätis registreeritud koroonaviirusse nakatunuist vähemalt 128 ehk üheksa protsenti töötab tervishoiuasutustes või meditsiinitöötajatena hoolekandeasutustes.

Läti terviseministeeriumi raporti kohaselt on koroonaviirusse nakatumine hakanud viimastel nädalatel taas kasvama. Nakatumisi on viimastel nädalatel tuvastatud erakorralise meditsiini töötajate seas, tervisekeskustes ning Daugavpilsi regionaalhaiglas ja Põhja-Kurzeme regionaalhaiglas.

Kõige enam nakatumisi on pandeemia vältel tuvastatud Vidzeme haiglas, kus on registreeritud 64 Covid-19 juhtu, nende seas 17 töötajat, 20 patsienti ning 27 personali ja patsientide pereliiget.

Viimase ööpäevaga leidis Lätis kinnitust veel 22 inimese nakatumine koroonaviirusse, teatas nakkushaiguste ennetamise ja kontrolli keskus pühapäeval. 

Viis uut nakatunut on varasemate juhtude lähikontaktsed, kahel juhul toodi viirus sisse Hollandist ja Kreekast. Ülejäänud juhtudel on nakatumise allikas väljaselgitamisel. 

Lätis on kokku leidnud kinnitust 1676 koroonaviirusse nakatumist, aktiivseid juhte on praegu 336. Covid-19 tõttu vajab hetkel haiglaravi seitse inimest.

Leedus lisandus 90 uut koroonajuhtu

Leedus tuvastati viimase ööpäevaga 90 uut nakatumist koroonaviirusesse, teatas pühapäeval rahvatervise riiklik keskus.

Vilniuses lisandus 19 uut nakatumist, 18 Šiauliais ja üheksa Panevežyses.

Leedus on koroonanakkuse diagnoosi saanud kokku 4385 inimest.

Aktiivseid haigusjuhte on praegu 1948, COVID-19-st on paranenud 2327 inimest.

COVID-19 tõttu on Leedus surnud 91 inimest.

Toimetaja: Merilin Pärli, Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: