Maive Rute lahkub Eesti Panga asepresidendi kohalt

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Maive Rute Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Mullu oktoobrist Eesti Panga asepresidendina töötanud Maive Rute lahkub ootamatult ametist ja siirdub tagasi tööle Euroopa Komisjoni siseturu, tööstuse ja ettevõtluse (DG GROW) peadirektoraadi peadirektori asetäitjaks.

"Kui tuli ettepanek liituda Euroopa Komisjoni ühe mõjukama juhtimistiimiga, siis see ei olnud kerge otsus. Pangas on konstruktiivne tööõhkkond ja väljapaistvate teadmistega eksperdid," ütles Rute.

Eesti Panga president Madis Müller sõnas, et tal oli kahju kuulda, et Rute otsustas lahkuda Eesti Pangast, kus ta asus tööle 1. oktoobril 2019.

"Oma lühikese, aga väga tegusa karjääri jooksul keskpangas jõudis Maive käivitada mitmeid tulevikku vaatavaid projekte ning oli meile oma energia ja tasakaalukusega innustavaks eeskujuks. Samas ma mõistan Maive valikuid ja otsust võtta vastu uus väljakutse ning soovin talle tuult tiibadesse," ütles Madis Müller.

Eesti Panga teatel pole Rute viimane tööpäev keskpangas veel kokku lepitud. Mülleri sõnul on tema ülesanne pakkuda võimalikult kiiresti keskpanga nõukogule välja uue asepresidendi kandidaat.

DG GROW on Euroopa Komisjoni üks suurematest peadirektoraatidest, mis kujundab ja viib ellu mitmeid Euroopa Liidu peamisi poliitikaid: kaupade ja teenuste vaba liikumine, tööstuse ja ettevõtluse arendamine ning vastavad regulatsioonid. Valdkonda kureerib prantsuse volinik Thierry Breton.

Maive Rute vastutusalasse hakkavad kuuluma kaupade vaba liikumine siseturul, tööstuspoliitika ja innovatsioon, standardiseerimine ning Euroopa peamised tööstusharud toorainete tootmisest autotööstuse, keemiatööstuse, tekstiilitööstuse, loomemajanduse ja turismini. Rute töötas samas peadirektoraadis ettevõtluspoliitika direktorina aastatel 2005-2009. Tema abikaasa töötab samuti Euroopa Komisjonis ning neil on Brüsselis teine kodu.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: