Pärnu Endla teater otsib uut juhti

Autor/allikas: Teater Endla

Seoses senise juhi töölepingu lõppemisega, otsib Endla teater endale uut direktorit. Kandideerimistähtaeg on 1. novembril.

Endla Teater SA nõukogu esimees Katre Väli ütles ERR-ile, et ka senine teatrijuht Roland Leesment võib uuesti samale kohale kandideerida, kuna uue juhi avalik konkurss kuulutati välja lepingu lõppemise tõttu.

"Kindlasti peab teatrijuht suutma praegustel keerulistel aegadel olema paindlik. Samuti valmis võtma vastu otsuseid, mis aitavad tagada nii loomingulise töörahu teatrile kui ka keeruliselt prognoositavast epidemioloogilisest olukorrast tulenevate nõuete täitmise," sõnas Väli.

Kandideerijatelt nõutakse muu hulgas kõrgharidust, head kultuurivaldkonna tundmist, majandusalaseid teadmisi ja juhtimiskogemust.

"Nii nagu iga teatrijuht, peab ka sellele kohale otsitav kandidaat olema võimekas majandaja, tundma kohalikku teatripublikut ning orienteeruma teatri- ja kultuurielus üldiselt," täpsustas Väli.

Kandidaadid peavad saatma oma elulookirjelduse, motiveeritud avalduse ja haridust tõendava dokumendi.

Juhatuse liikme ehk uue teatrijuhi valib sihtasutuse nõukogu ning temaga sõlmitakse leping kolmeks aastaks.

Teatri senine juht Roland Leesment on Endlas töötanud alates 1988. aastast. Lisaks teatrijuhtimisele on ta kaasa löönud ka erinevates lavastustes.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: