Estravel protesteerib reisimise "demoniseerimise" vastu

Tallinna lennujaam.
Tallinna lennujaam. Autor/allikas: Sander Koit/ERR

Suur reisibüroo Estravel tegi esmaspäeval avalduse, kus leiab, et reisimise ohud koroonaviiruse leviku osas on tugevalt üle paisutatud.

"Viimasel ajal on valitsuse poolt tugevnenud surve Eesti ühiskonnale hoiduda igasugusest reisimisest, eriti puhkusereisidest. Estravel leiab, et sellel üleskutsel on poliitiline tagapõhi ja see on mõeldud tähelepanu kõrvalejuhtimiseks mõningatelt puudujääkidelt valitsuse siseriiklikus tegevuses Covid-19 viiruse leviku tõkestamiseks," teatas ettevõte.

Vastutustundlik reisimine on Estraveli hinnangul võrreldes tavaeluga Eestis 3,4 korda väiksema riskiga ning seda tõestavad selgelt septembri testimistulemused Eestis:

Estravel märgib, et hoolimata faktist, et risk Eestis olles nakatuda on üle kolme korra suurem kui vastutustundlikult reisides, on Eestis endiselt jõus karantiinikohustus oma riigi kodanikele riiki saabudes.

Estravel toonitas, et sellist kohustust ei ole üheski Põhjala riigis (Soome, Rootsi, Norra, Taani), kuna seda loetakse põhiseaduse vastaseks. Neis riikides on isolatsioon oma riigi kodanikele ja alalistele residentidele ainult soovituslik.

"Kui Eesti kuulub samasse õigusruumi kui Põhjamaad, siis peaks ka Eesti valitsus käituma samamoodi. See tähendab: piirama ja ennetama tegelikke viiruskoldeid kodumaal, mitte karistama oma riigi kodanikke välismaal käimise eest kohustusliku karantiiniga, olgu see siis leevendatud vormis või mitte," märkis reisibüroo.

Estravel on Baltimaade vanim lennuagentuur, hotelliagentuur ja reisibüroo, millel on tütarfirmad ja filiaalid kuues riigis: Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Austraalias ja USA-s. Ettevõte annab tööd kokku ligi 200 inimesele ja põhineb Eesti kapitalil.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: