Klaas: Pauluse kiriku rahastamine pole Jõgeva kirikuga võrreldav

Tartu Pauluse kirik
Tartu Pauluse kirik Autor/allikas: tartupauluse.ee

Rahvastikuminister Riina Solman ütles ERR-i uudistesaates "Aktuaalne kaamer. Nädal", et sarnaselt Jõgeva kirikule sai eriloaga riigilt raha ka Tartu Pauluse kirik. Tartu linnapea Urmas Klaas täpsustas, et tegelikkuses sai Pauluse kirik raha rekonstrueerimiseks läbi taotluse, mis esitati EAS-ile.

Klaas ütles ERR-ile, et kahte kirikuhoonet ei ole korrektne niiviisi võrrelda.

"Pauluse kirikuhoone rekonstrueeriti projekti "Pauluse kiriku atraktiivsuse tõstmine turismiobjektina" tulemusena. Projekti kogumaksumus oli 6 737 705,91 eurot. Sellest summast saadi EAS-i "Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise" programmist 3 195 582,43 eurot, millele lisandus omafinantseering 1 682 795,75 eurot ning abikõlbmatud kulud summas 1 859 327,73 eurot," ütles linnapea.

Klaasi sõnul sai kirik raha läbi põhjaliku ja põhjendatud taotluse, mis läbis EAS-i hindamise.

"Arvestades kirikuhoone kui silmapaistva sakraalehitise turismi- ja kultuurialast tähtsust (kontserdisaal) on EAS-i heaks kiidetud projekti omafinantseeringu kulusid kaetud Tartu linna ja riigieelarvest," selgitas Klaas.

Pauluse kiriku hoone rekonstrueerimist korraldas EELK Tartu Pauluse koguduse ja Tartu linna poolt 2005. aastal asutatud Sihtasutus Tartu Pauluse kirik, lisas linnapea.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: