Ratas: Eesti on saamas haiguse puhangut kontrolli alla

Koroonaviiruse testimine.
Koroonaviiruse testimine. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

On esimesi märke, et Eesti on saamas suve lõpul alanud koroonaviiruse puhangut kontrolli alla, teatas peaminister Jüri Ratas teisipäeval.

"Niiviisi hindasime meie ühist pingutust koroonaviiruse leviku piiramisel Eestis olukorda valitsuses koos terviseameti ja teadusnõukoja esindajatega arutades," märkis Ratas.

Viimaste päevade andmed kinnitavad peaministri sõnul, et Eesti on suutnud pidurdada viiruse levikut kõigis maakondades ja üle 50-aastaste ehk enim ohustatud inimeste seas.

"Tähelepanu vajavad jätkuvalt haiguse puhang Harjumaal ja Ida-Virumaal ning nakkuse levimine töökohtades," lisas peaminister. "Lähinädalad näitavad, kas uute nakatunute arv püsib samal tasemel, hakkab langema või tõuseb taas."

Ratase sõnul sai oodatud muutus võimalikuks tänu inimeste hoolsale, valvsale ja vastutustundlikule igapäevasele käitumisele: "Just see määrab, kas koroonaviirust kontrollime meie või hoopis nakkus meid. Selleks, et nakkuse levik ja seega meie kõigi haigestumise oht väheneks veelgi, peame olema vähemalt sama valvsad kui viimase paari nädala vältel."

Viimase pooleteise nädala jooksul on Eestis koroonaviirusesse nakatumiste arv pidurdunud. Näiteks esmaspäeval alanud ööpäevaga tuvastati 25 koroonapositiivset, haigestumus 100 000 kohta kahe nädala jooksul langes 44,77 peale.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: