Saksamaa: valmis peab olema nii leppega kui ka leppeta suhtluseks Suurbritanniaga

Foto: Siim Lõvi /ERR

Euroopa Liit tahab Suurbritanniaga sõlmida Brexiti järgset kaubandussuhete lepingut, kuid peab valmistuma ka leppeta suhtlemiseks, ütles Euroopa Liidu eesistujariigi Saksamaa liidukantsler Angela Merkel.

Liikmesriikide juhtide neljapäeval algaval kogunemisel arutatakse läbirääkimisi Suurbritanniaga. Euroopa Liidust lahkunud brittidega peetakse tulevaste suhete üle läbirääkimisi, üleminekuperiood lõpeb 31. detsembril, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Peamised vaidluspunktid on õiglased konkurentsireeglid ja kalapüügiõigused, milles liikmesriigid pole valmis järele andma.

"Oleme valmistunud mõlemaks stsenaariumiks. Kõik peaksid teadma, et leppeta stsenaarium on kõige hullem mitte ainult Euroopa Liidu, vaid ka Suurbritannia jaoks. Me oleme selleks ettevalmistunud, kuid näeme vaeva ka hea leppe, kestliku leppe nimel, mis oleks mõlemale aktsepteeritav," ütles Saksamaa Euroopa asjade minister Michael Roth.

"Euroopa Ülemkogu toimub sel nädalal, millel on väljavaated leppeks. Loodan, et suudame kokku leppida, kuid see nõuab peamiselt samasugust head tahet, pragmatismi ja paindlikkust Euroopa Liidult nagu Suurbritannia ja peaminister on juba näidanud," sõnas Suurbritannia välisminister Dominic Raab.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: