Fotod: Tallinnas avaldati toetust samasooliste paaride õigustele

{{1603016100000 | amCalendar}}

Umbes 300 inimest kogunes pühapäeval Vabaduse väljakule, et protesteerida valitsuse plaani vastu korraldada rahvahääletus abielu mõiste üle ja nõuda sooneutraalse abielu seadustamist. Aset leidis ka üks vahejuhtum, kuhu pidi sekkuma politsei.

Sooneutraalne abielu, LGBT-kogukonna õiguste austamine ja kindel ei valitsuse kavandatavale rahvahääletusele, kus plaanitakse küsida, kas abielu mehe ja naise liiduna tuleks kirjutada põhiseadusesse. Just selliste nõudmistega kogunesid LGBT-kogukonna esindajad ja toetajad Talllinna Vabaduse väljakule.

Kui mõni nädal tagasi sarnasele meeleavaldusele Tartus kogunes 150 inimest, siis Tallinna Vabaduse väljakule tuli inimesi umbes 300.

"Nagu me nägime, peale meie viimast meeleavaldust on tulnud välja rohelised ja Eesti 200 mõlemad sellise avaldusega, kus nad toetavad kõiki abielusid. See lihtsalt näitab seda, et Eesti ühiskond on muutumas ja see on aidanud juba," ütles meeleavalduse korraldaja Karl Aaron Adson.

Meeleavalduse käiku tuli omalt poolt häirima aga grupp noori, kes näitasid välja oma vastumeelsust meeleavalduse sõnumitele erinevate kätemärkidega ja kandsid meeleavalduse vastaseid plakateid. Esialgu piirasid grupi sisse meeleavadusel osalejad, märgata oli kerget rüselust ja sündmusest teavitati politseid.

Kesklinna politseijaoskonna välijuht Aleksei Veetlevi sõnul fikseeris politsei agressiivse seltskonna andmed ja saatis neid minema.

"Natuke maad eemal toimus väike rüselus, milles üks inimene sai kergelt kannatada. Meie alustasime kriminaalmenetluse ja ühe inimese toimetasime asjaolude väljaselgitamiseks politseijaoskonda," lausus Veetlev.

Meeleavalduse korraldasid Noored Sotsiaaldemokraadid, Vikerroos, Festheart Filmifestival, Vikerruum, Eesti LGBT Ühing ja mitmed vabatahtlikud. Samuti osalevad pea kõikide Eesti erakondade noortekogude esindajad.

 

Toimetaja: Merili Nael, Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: