Taani mõrvarist allveelaevnik põgenes vanglast

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Madsen Taani politsei eriüksuse snaipri sihikul. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Taanlane, kes isetehtud allveelaevas ajakirjanik Kim Walli julma tapmise eest eluks ajaks vangi mõisteti, põgenes teisipäeval vanglast, kuid politsei sai ta kätte.

"Peter Madsen üritas põgeneda," ütles Kopenhaageni politsei esindaja.

Sündmuspaigalt tehtud piltidel on näha Madsenit maanteeäärse heki ees istumas ja kaht rohus lamavat politseinikku relvaga tema suunas sihtimas. Kinnitamata andmetel olevat Madsen ähvardanud politseid relva või lõhkeseadeldisega.

Politsei kinnitas Twitteris, et politsei piiras Madseni sisse, pidas kinni ja viis sündmuspaigalt minema. 

Tabloid BT teatas, et Madsen võttis pantvangi ja ähvardas vanglatöötajaid püstolisarnase esemega, pääsedes sel moel põgenema. Leht lisas pealtnägijatele viidates, et Madsen põgenes valge kaubikuga.

Madsen mõisteti 2018. aasta aprillis süüdi 30-aastase ajakirjaniku Kim Walli mõrvas ja seksuaalkallaletungis. Rootslanna läks 2017. aasta augustis Madsenit tema isetehtud allveelaeva intervjueerima, kuid leidis seal oma otsa.

Lahkamistulemuste põhjal suri Walls lämbumise või kõri läbilõikamise tagajärjel. Laiba seisund ei võimaldanud surma põhjust täpsemalt kindlaks määrata.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: