Tallinki reisijate arv langes oktoobris aastaga 80 protsenti

Tallinki laevad merel.
Tallinki laevad merel. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinki reisijate arv langes oktoobris mullusega võrreldes 79,7 protsenti, kokku vedas laevafirma 162 000 reisijat. Kaubaveomaht langes aastaga 18,7 protsenti 27 800 ühikule.

Veetud reisijate sõidukite maht langes 46,2 protsenti 46 500 sõidukile.

Tallinn-Helsingi liinil sõitis oktoobris 110 100 inimest, mida on 74 protsenti vähem kui aasta tagasi. Kaubavedu langes Eesti ja Soome vahel aastaga 9,5 protsenti, kui mullu veeti ligi 21 000 ühikut kaupa, siis tänavu samal ajal 19 000 ühikut. Sõiduautode vedu kahe riigi vahel langes samal perioodil 41 protsenti.

Eesti ja Rootsi vahel langes reisijatevedu 95 protsenti ja kaubavedu 13 protsenti. Sõiduautosid veeti kahe riigi vahel 93 protsenti vähem kui mullu. Tallinna-Stockholmi vahel tegi reisilaev Victoria I oktoobris neli edasi-tagasi reisi, reisiliiklus on muidu olnud reisipiirangute tõttu märtsist peatatud.

Soome ja Rootsi vahel langes reisijate arv 80 protsenti, kaubavedu langes aastavõrdluses 36 protsenti. Oktoobris tegi Silja Symphony kahe riigi vahel neli erikruiisi, regulaarliini on aga märtsi keskpaigast olnud peatatud.

Reisijatevedu langes kõige enam ehk 99 protsenti Läti-Rootsi liinil, kus on laevaühendus peatatud. Oktoobris sõitis Riia-Stockholmi liinil neli edasi-tagasi reisi, igapäevane liikumine on aga reisipiirangute tõttu märtsi keskpaigast peatatud. Kaubavedu langes liinil samal perioodil 80 protsenti.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: