Rahandusministeeriumis ootab täitmist mitu tippametniku kohta

Rahandusministeerium.
Rahandusministeerium. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Rahandusministeeriumi uue kantsleri määravad ministrid Martin Helme ja Jaak Aab ilma avaliku konkursita. Tippjuhtide valikukomisjonil on rahandusministeeriumi valitsemisalas aga lähiajal käed tööd täis – ametisse tuleb leida ka maksu- ja tollipoliitika asekantsler ning maksu- ja tolliameti peadirektor.

Rahandusministeerium otsustas, et tuleva aasta alguses Eesti Panga asepresidendina tööd alustava praeguse kantsleri Veiko Tali kohta ei täideta avaliku konkursiga, vaid kantsler määratakse ametisse ministri poolt.

Rahandusministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja Sigrid Laeva sõnul on tegemist üsnagi tavapärase protseduuriga. Nimelt lubab avaliku teenistuse seadus konkursita teenistusse võtta riigisekretäri, ministeeriumi kantsleri, presidendi kantselei direktori ja vabariigi presidendi nõuniku.

Kantsleri sisuline töö on otseselt seotud ministriga, mistõttu on kantsleri nimetamisel määravaks ministrite ettepanek. Rahandusministeeriumi järgmise kantsleri ettepaneku teevad valitsusele rahandusminister Martin Helme ja riigihalduse minister Jaak Aab.

Sellegipoolest esitab oma arvamuse kandidaadi ametile vastavuse kohta ka tippjuhtide valikukomisjon, arvamus esitatakse ministritele kirjalikult.

Uut juhti ootavad veel mitu asutust

Tippjuhtide valikukomisjon peab lähiajal valima välja ka teiste rahandusministeeriumi valitsemisalas olevate ametite juhid.

Seni politsei- ja piirivalveameti struktuuriüksusena tegutsenud rahapesu andmebüroo saab uuest aastast eraldi asutuseks. Septembri lõpuks laekus asutuse juhi kandidaadi kohale kaheksa avaldust, praeguseks on komisjon sobiliku kandidaadi leidnud ja omalt poolt ministrile esitanud.

Lisaks täitmist vajavale kantsleri positsioonile jäi tühjaks ka rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika asekantsleri amet. Senine asekantsler Dmitri Jegorov suundub tööle Rahvusvahelisse Valuutafondi (IMF), kus ta koordineerib maksunõu andmist Lääne-Balkani riikides.

Asekantsleri konkursile laekus neli kandidaati, kellest teise vooru pääses kolm. Teise vooru jõudnutega ootavad lähiajal ees eelvestlused ministeerimis, misjärel toimub ka kolmas hindamisvoor.

Tippjuhtide valikukomisjon koguneb kolmapäeval, mil toimub maksu- ja tolliameti peadirektori ametikoha avaliku konkursi viimane voor. MTA peadirektor Valdur Laid lahkus ametist 15. septembrist, et asuda tööle Kristjan Rahu valdusfirma UG Investeeringud juhina.

Komisjon selgitab kolmapäeval välja ka maanteeameti, lennuameti ja veeteede ameti ühendamisel loodava ameti juhi konkursil teise vooru pääsevad kandidaadid.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: