Põhiseaduskomisjon hääletas abielureferendumi päevakorrast maha

{{1606124880000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu põhiseaduskomisjon hääletas esmaspäeval maha abielureferendumi eelnõu. Komisjoni aseesimehe Lauri Läänemetsa (SDE) sõnul võib eeldada, et referendumi korraldamise vastu hääletanud Siim Kiisler (Isamaa) vahetatakse komisjonis välja ning eelnõu tuleb uuesti hääletusele.

Läänemetsa sõnul hääletas opositsiooni ettepaneku poolt referendumi eelnõu päevakorrast välja jätta koalitsioonierakonda kuuluv Siim Kiisler.

"Vahetavad Kiisleri välja arvastavasti ja võtavad kellegi, kes hääletab poolt," kirjeldas Läänemets koalitsiooni tõenäolist edasist plaani.

Läänemetsa hinnangul on referendumi eelnõu põhiseadusega vastuolus, kuna pole selge, mida tähendaks see, kui rahvas vastaks "ei".

"See eelnõu on minu arvates ju jätkuvalt põhiseadusega vastuolus. Kui rahvahääletus on siduv, aga keegi ei tea mida teha, siis kui inimesed ütlavad "ei", ei saa panna hääletusele eelnõu, kui ei tea mis rahva tahtest saab. 

"Ei saa lollitada inimesi. Rahva tahtel peab olema tagajärg ja see pole põhiseadusega kooskõlas," lisas ta.

Kiisler: referendumi eesmärk on inimesed tülli ajada

Siim Kiisler kommenteeris sotsiaalmeedias, miks ta ei toetanud abielureferendumi otsuse menetlemist riigikogu põhiseaduskomisjonis.

"Selle referendumi eesmärk on lihtsalt Eesti inimesed tülli ajada. Parlament peab tegelema nende küsimustega, mis meie inimeste elu päriselt paremaks teevad. Olen korduvalt välja öelnud, et teen kõik endast oleneva, et seda referendumit ei tuleks."

Kiisler lisas, et ka tema meelest võiks abielu jääda mehe ja naise vaheliseks asjaks, aga selleks pole vaja referendumit korraldada, sest see on praegu juba perekonnaseaduses kirjas.

Poolamets: juba järgmisel nädalal jätkame

Põhiseaduskomisjoni uus esimees Anti Poolamets (EKRE) ütles ERR-ile, et suure tõenäosusega tuleb teema uuesti arutusele juba järgmisel nädalal.

Küsimusele, kas selle eelduseks on Isamaa esindaja Siim Kiisleri väljavahetamine komisjonis, vastas Poolamets, et see on Isamaa erakonna enda otsustada.

Poolamets lisas, et koalitsioonierakondade esimeeste näol on olemas selge toetus abielureferendumi temaatikaga edasi minna.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: