Toomas Sepp asub tööle Tallinna ombudsmanina ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Toomas Sepp.
Toomas Sepp. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Endine Tallinna linnasekretär Toomas Sepp valiti konkursiga pealinna ombudsmani kandidaadiks ning asub sellel ametikohal tööle 1. jaanuarist. Sepa kandidatuuri peab heaks kiitma ka linnavolikogu.

Ombudsmani konkursil osales viis inimest, kellest kolm pääses teise vooru. Komisjon valis poolthäälte enamusega ombudsmani kandidaadiks 28 aastat Tallinna linnasekretärina töötanud Toomas Sepa.

Sepp lahkus linnasekretäri ametist tänavu 31. augustil, viidates ise, et linnapea Mihhail Kõlvart ei usaldanud teda suuri personalimuutusi ellu viima.

Sepp alustas tööd Tallinna linnakantseleis mais 1990 linna elamunõunikuna. Tallinna linnasekretärina oli ta teenistuses alates 24. aprillist 1992. Sepp on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ja omandanud juristi kvalifikatsiooni 1983. aastal.

Sepa kandidatuuri peab heaks kiitma neljapäevasel istungil Tallinna linnavolikogu.

Ombudsmani valikukomisjoni kuulusid Tallinna linnavolikogu esimees Tiit Terik, linnavolikogu aseesimehed Helve Särgava ja Mart Luik, linnasekretär Priit Lello ja rahandusministeeriumi regionaalvaldkonna asekantsler Kaia Sarnet.

Tallinna ombudsmani institutsioon loodi linnavolikogu otsusega 2011. aastal. Ombudsmani ametit pidas alates 2012. aastast Jüri Kaljuvee, kes vabastati ametist tänavu 1. novembril. Kaljuvee esitas ise 1. septembril avalduse ametist lahkumiseks.

Tallinna põhimääruse järgi on linna ombudsman oma tegevuses sõltumatu ametiisik, kelle põhiülesandeks on kontrollida põhiõiguste ja -vabaduste tagamise põhimõtete ning hea halduse tava järgimist linnavalitsuses ja linna asutustes.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: