Otse kell 14: poliitikud arutavad teadlastega viiruse leviku prognoose

Riigikogu sotsiaalkomisjon kohtub neljapäeva pärastlõunal avalikul istungil teadlastega, kes annavad komisjonile ülevaate viimastest COVID-19 viiruse leviku prognoosidest. Kell 14 algavat istungit saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.

Kohtumisel osalevad teiste seas Tartu Ülikooli bio- ja siirdemeditsiini instituudi professor Irja Lutsar, Tartu Ülikooli matemaatilise statistika professor Krista Fischer ning Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi asedirektor Mario Kadastik.

Sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder (Keskerakond) sõnas, et juba kevadel toimunud sarnased kohtumised ja arutelud tõestasid, kui hädavajalik on komisjonil inimeste tervist puudutavate kiireloomuliste otsuste langetamisel kohtuda professionaalidega ja kuulata nende prognoose ja ettepanekuid.

"Nüüd oleme taas seisus, kus nakatumiste hulk teeb väga murelikuks ja riik on olnud sunnitud kõigile suurt ebamugavust valmistavaid piiranguid kehtestama. Loodame kohtumisel saada teadlastelt vajaliku tagasiside oma senisele tegevusele ja soovitusi edaspidiseks," rääkis Mölder.

Sotsiaalkomisjoni aseesimees Helmen Kütt (SDE) märkis, et valitsus on paraku mitme olulise otsusega hiljaks jäänud ja tõi näiteks haiguspäevade hüvitamise, mille varasem rakendamine oleks tema sõnul vähendanud inimeste hulka, kes vaatamata haigustunnustele läksid sissetuleku languse hirmus tööle ja seeläbi olid kergemad tekkima ka haiguskolded töökohtadel.

Kütt lisas, et loodetavasti on peagi kroonviiruse ohjeldamiseks saadaval vaktsiin. "Nüüd on eksperte kuulates vaja kiiresti kokku leppida see, kellele luua võimalus vaktsiini esmajärjekorras manustada. Kindlasti on see üks teema, millel loodame tänasel kohtumisel ka peatuda," ütles Kütt.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: