Terviseameti põhja regiooni juht Ester Öpik lahkus ametist

Ester Öpik
Ester Öpik Autor/allikas: ERR

Terviseameti põhja regiooni juhtinud ja kevadise koroonalaine ajal sageli avalikkusele nakatumisolukorda selgitanud Ester Öpikul oli sel esmaspäeval viimane tööpäev.

Lahkumise põhjustest Eesti Ekspressile rääkides viitas 29. veebruarist alates koroonakriisi lahendamisega tegelenud Öpik sellele, et suur töökoormus jättis oma jälje. Ülepinge tõttu viibis ta viimased kolm nädalat töölt eemal.

"Kahjuks oli tõesti kujunenud olukord, kus ma terviseametis enam jätkata ei saanud. Ma ei soovi koroonaviiruse vastases võitluses kõrvale jääda, aga teha seda teises tempos," ütles Öpik. Ta on pidanud juba kõnelusi uue töökoha asjus.

Tänavu suvel lahkus peadirektori ametist Merike Jürilo, kellega Ester Öpik konkureeris 2017. aastal terviseameti juhi kohale. Öpikust sai direktoriks valitud Jürilo meeskonna liige. Juulis lahkus ametist ka terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai, kes viitas lahkumise põhjusena usaldamatusele terviseameti ja valitsuse vahel.

Terviseameti kodulehel on avaldatud ka töökuulutus, kus otsitakse põhja regionaalosakonnale uut juhti.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: