USA riiklik postiteenistus: San Franciscost lahkub üha rohkem inimesi

USA California osariigi suurlinn San Francisco
USA California osariigi suurlinn San Francisco Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/SHANNON STAPLETON

USA riikliku postiteenistuse andmetel on paljud San Francisco elanikud linnast lahkumas, mida on põhjustanud nii koroonaviiruse epideemia kui ka üha suurem elukallidus.

2020. aastal lahkus San Franciscost 77 protsenti rohkem inimesi, kui 2019. aastal. Uute elanike sissevool püsis samas muutumatuna, teatas San Francisco Chronicle.

Enamus inimesi kolis San Franciscost teistesse Bay Area maakondadesse. Kõige populaarsemad sihtkohad olid Alameda, San Mateo, Marin, Contra Costa, Santa Clara ja Sonoma. Bay Area on USA California osariigi põhjapiirkond, mille keskuseks on San Francisco.

San Francisco ülikooli peaökonomisti Ted Egani sõnul on väljarändemustrid murettekitavad, kuid vähemalt inimesed ei lahku kaugele.

"Me ei pea muretsema sellepärast, et nad San Franciscosse tagasi ei koli. See näeb välja pigem tavaline koroonaviiruse epideemiast tingitud rändevoog. Inimesed asuvad elama lähedalasuvatesse Bay Area äärelinnadesse," ütles Egan.

"Selle tulemusena võivad San Francisco üürihinnad jätkuvalt langeda ning äärelinnades hakkavad need tõusma. Isegi kui linnakorterite täituvus tõuseb, võib linna asustustihedus langeda, kuna üha rohkem inimesi saab endale lubada eraldi korterit," lisas Egan.

California ülikooli majandusteadlase Enrico Moretti sõnul põhjustab San Franciscost väljarännet kõrge elukalliduse ja elukvaliteedi probleemide kombinatsioon.

"USA-s on linnu, mis konkureerivad San Franciscoga hinnataseme ja elukvaliteedi poolest. Kui vaadata avalike koolide kvaliteeti, kodutust, kuritegevust, pole see võrdne sellega, mida inimesed siin elamise eest maksavad," ütles Moretti.

San Franciscost Michigani osariiki kolinud Cindy Huynhi sõnul vahetas ta elukohta odavama kinnisvara pärast. Ta on kaugtöö spetsialist ja talle meeldib säästa raha. Siiski plaanib ta tulevikus sooja California päikese pärast San Franciscosse naasta. 

San Francisco lähedal asub ka Silicon Valley, kus asuvad maailma suurimad tehnoloogiafirmad nagu Facebook, Apple ja Google.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: