Taanis kogub populaarsust lastesaade suure peenisega koomiksikangelasest

Kaader Taani animasarjast
Kaader Taani animasarjast "John Dillermand". Autor/allikas: DR

Taanis paelub televaatajaid lastesaade hiiglasliku peenisega koomiksikangelasest, tekitades diskussiooni, kas selline saade tohib üldse olla eetris.

Populaarse Taani animatsioonisarja kangelane on paberist nukk John Dillermand, kes sooritab oma hiiglasliku peenisega väiksemaid kangelastegusid, teatas The Times.

John Dillermandi sari on suunatud peamiselt nelja- kuni kaheksa-aastastele lastele.

John Dillermandi esimest osa vaatas Taanis 195 000 inimest, rahvaarv kogu riigis on 5,8 miljonit. 

"Tegemist on Taani telesaate jaoks suure eduga," teatas Taani Rahvusringhääling DR.

Esimeses osas kasutab Dillermand oma peenist grilli süütamiseks, pannes end nii tahtmatult põlema. Hiljem seisab ta veoauto katusel ja riputab peenise otsa vorsti, et meelitada tagasi koerad, kellega ta pidi jalutama minema.

Sarjas kasutab Dillermand oma hiiglasliku kehaosa ka helikopteri rootoriks, mis võimaldab tal lennata kodulinna kohal ja käia järves kala püüdmas.

Animatsioonisarjast pole kõik vaimustuses, mõned kriitikud väidavad, et see võib meeldida pedofiilidele.

"Ma ei saa aru, miks lapsi julgustati huvi tundma täiskasvanud mehe tohutu maagilise peenise vastu," ütles Taani raadiojaama P3 saatejuht Maria Jencel.

"Ma ei arva, et täiskasvanute meeste suguelundite vaatamisest peaks saama laste jaoks normaalsus. Kas te nimetate seda avalikuks teenuseks?" teatas Taani parempopulistliku Rahvapartei poliitik Morten Messerschmidt.

Luuletaja ja romaanikirjanik Anne Lise Marstand-Jorgensen pakkus, et DR poleks julgenud samamoodi naise suguelundit sarjas kasutada.

"Kas naljakad on ainult kondid? Ma olen tüdinud sellest peenise domineerimisest maailmas," ütles Marstrand-Jorgensen.

Taani Rahvusringhäälingu DR-i sõnul on sari kooskõlas Skandinaavia avameelsete ja anarhiliste traditsioonidega, mis ulatuvad tagasi 1969. aasta Pipi Pikksuka seiklusteni, teatas Taani Rahvusringhääling DR.

"DR-is on meil 50-aastane traditsioon teha lastele sisu, kus tegelased ja teemad võivad olla keerulised, naljakad, soojad, vaprad, pöörased või piinlikud nagu John Dillermand," teatas DR.

DR-i Ramasjangi saatejuhid on varasemalt otse eetris vandunud ja teinud omapäraseid nalju. Eelmisel aastal vihjas saate maskott (piraatlik tegelane onu krevett), et jumal oli homoseksuaalses suhtes jõuluvanaga.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: