Otse kell 12: valitsuse pressikonverentsil Kallas, Kiik ja Laanet

Kaja Kallas
Kaja Kallas Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Kava kohaselt osalevad pressikonverentsil peaminister Kaja Kallas, tervise- ja tööminister Tanel Kiik ning kaitseminister Kalle Laanet. ERR.ee näitab kell 12 pressikonverentsi otseülekandes.

Valitsus arutab neljapäeval muude teemade kõrval kaitseväeteenistuse seaduse muutmise seaduse eelnõu, millega muudetakse kaitseväekohuslastele dokumentide kättetoimetamise regulatsiooni nii, et senine paberkandjal andmete saamine muutub digitaalseks. Eelnõu kohaselt saab esmaseks suhtluskanaliks riigi ja kaitseväekohustuslaste vahel riigikaitsekohustust puudutavates küsimustes riigiportaal eesti.ee

Samuti arutab valitsus mseaduse muutmist, mis võimaldab Eesti õigusruumi üle võtta Euroopa Liidu audiovisuaalmeedia teenuste direktiiv ning seda kohaldada. Eelnõu järgi hakkab meediateenuste seadus reguleerima ka videojagamisplatvorme ja sotsiaalmeediakanaleid. Näiteks puudutab see YouTube'i, Vimeo`t, Dailymotion`it.

ERR-i andmetel arutab valitsus neljapäeval kabinetis AstraZeneca vaktsiinide kasutamist, sest praegu ei ole veel teada, kas selle vaktsiiniga hakatakse vaktsineerima kõiki või vaid nooremaid inimesi. Valitsus toetub selles küsimuses immunoprofülaktika ekspertkomisjonile. Kui komisjon leiab, et AstraZeneca vaktsiiniga hakatakse vaktsineerima nooremaid inimesi, siis tähendab see muudatusi kogu vaktsineerimise plaanis.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: