Belgia kohus mõistis Iraani diplomaadi terrorismiga seoses 20 aastaks vangi

Belgia Antwerpeni kohus mõistis Iraani diplomaadi Assadolah Assadi 20 aastaks vangi terrorirünnaku korraldamise katse eest. 2018. aasta suvel taheti Assadi juhatusel rünnata välisiraanlaste kokkutulekut Pariisi lähedal. Rünnaku nurjasid Prantsusmaa, Saksamaa ja Belgia luureteenistused.

Iraani Vastupanu Rahvusnõukogu jurist Georger-Henri Beauthier ütles, et kohtuotsus on näide pikast ja väga põhjalikust kohtuprotsessist, mis näitab kahte asja, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Esiteks ei või ka diplomaat teha kõike. Tal on küll tema ametiseisundist tulenev puutumatus, kuid tal pole puutumatust tema kordasaadetud kuri- ja terroritegude osas," lausus Beauthier.

Austrias resideeruv Iraani diplomaat peeti kinni Saksamaal, kus tal polnud diplomaatilist puutumatust ja anti välja Belgiale. Tegemist on esimese korraga, kus Iraani Islamivabariigi diplomaat Euroopa Liidus süüdi mõistetakse.

Kokkutulek, mida pea kolme aasta eest rünnata taheti, möödus tänu luureteenistuste saavutustele täiesti rahulikult, sellest võttis osa nimekaid ühiskonnategelasi, näiteks USA tollase presidendi Donald Trumpi jurist, New Yorgi endine legendaarne linnapea Rudi Giuliani ja Kolumbia tipp-poliitik, pikalt vasakäärmuslike terroristide käes pantvangis istunud Ingrid Betancourt.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: