EKRE esitab kapo komisjoni juhi kandidaadiks Kert Kingo

Kert Kingo.
Kert Kingo. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) esitab julgeolekuasutuste järelevalvekomisjoni esimehe koha kandidaadiks Kert Kingo.

Kingo juhib selle komisjoni tööd ka praegu, kuid ta võib jääda komisjoni esimeheks ka pärast EKRE opositsiooni minekut ja uut valimist.

Põhjus on selles, et komisjoni kuulub igast fraktsioonist üks saadik.

Eelmises võimuliidus, kuhu kuulus ka EKRE, oli kolm osapoolt ehk komisjoni esimehe koha sai siis koalitsioon.

Nüüd, pärast võimuvahetust on koalitsioonis aga kaks erakonda ning opositsioonis kolm parteid.

Opositsiooniparteide kokkuleppe pidamisel saab EKRE aseesimehe koha kultuurikomisjonis, maaelukomisjonis, riigikaitsekomisjonis ja esimehe koha julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjonis.

Sellele kohale erakond Kert Kingo uuesti esitada tahabki. Kingo läbimineku puhul saab ilmselt otsustavaks, kuidas hääletab Sotsiaaldemokraatliku erakonna esindaja komisjonis, kelleks praegu on Ivari Padar.

Julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjon on tegutsenud kõigi riigikogu koosseisude ajal ja see kontrollib kaitsepolitsei ja jälitustegevuse seaduslikkust.

Esimehe koha võib opositsioon saada ka teistes erikomisjonides - sotsid võivad saada esimehe koha korruptsioonivastases erikomisjonis ja Isamaa riigieelarve kontrolli erikomisjonis.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: