Vaktsineerimisele registreerimine kolib digiregistratuuri

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Märtsi keskpaigast saab endale vaktsineerimisaja broneerida digiregistratuuri kaudu. Autor/allikas: ERR

Riigil on valmimas rakendus, millega inimesed saavad end digiregistratuuri kaudu vaktsineerimisele registreerida, juhul kui järjekord on tema sihtrühmani jõudnud. Võimalus peaks käivituma märtsi keskpaigast.

Digiregistratuuris aktiveerub vaktsineerimisele broneerimise võimalus siis, kui inimene kuulub sihtgruppi, kelleni vaktsineerimisjärjekord on jõudnud.

"Kui eesliinitöötajate järgmise rühma nimekiri on kokku saadud, lisatakse nad digiregistratuuri ja nad saavad hakata sealtkaudu broneeringuid tegema," selgitas sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonna juhataja Heli Laarmann.

Kogu elanikkonnale ei avane rakendus seetõttu, et enne maikuud vaktsineerimisvõimalust üldpopulatsioonile ei avata.

"Kui meil hetkel ei ole vaktsiini kohe anda ja vaktsiinitarned tulevad järk-järgult, pole mõtet kütta inimesi üles ja panna vaktsineerimisaegu teadmata kaugusesse, vaid opereerida olemasolevate tarnetega ja anda mitte liiga pikk aeg," ütles Laarmann.

Siiani on perearstikeskused pidanud vaktsineeritavaid ise läbi helistama ja nende nõusolekut küsima ning veenma neid vaktsineerima. Digiregistratuuri rakendus peaks valmima umbes märtsi keskpaigast.

Eesmärk oli käivitada digiregistratuur eesliinitöötajate vaktsineerimise alguseks, ent see viibib.

"Digiregistratuuri arenduse viibimisel on eri põhjuseid. Arendusi on vaja teha mõlemast otsast – nii keskselt kui ka tervishoiuteenuse osutajate poolt," kommenteeris Laarmann.

Sotsiaalministeeriumi kommunikatsiooninõunik Eva Lehtla täiendas, et kuna eesliinitöötajate vaktsineerimine tuli kuu aega varasemaks, ei saanud ka digiregistratuur selleks ajaks valmis, et see oli ajastatud hilisemaks.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: