Kersna teadusnõunikuna alustab tööd Mario Kadastik

Mario Kadastik.
Mario Kadastik. Autor/allikas: ERR

Alates teisipäevast alustab haridus- ja teadusminister Liina Kersna (RE) teadusnõunikuna tööd Eesti Noorte Teaduste Akadeemia president Mario Kadastik, kes on viimased viis aastat töötanud Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi asedirektori ja vanemteadurina.

Kersna märkis, et Mario Kadastik on tunnustatud teadlane, kes on panustanud teadusvaldkonna arengusse erinevatel positsioonidel. "Seetõttu ei vaja ta sisseelamisaega," ütles Kersna ja lisas, et teadusvaldkonnas on mitmeid aktuaalseid teemasid, mis vajavad lahendusi.

"Näiteks uue perioodi struktuurivahendite kasutamine, uute halduslepingute sõlmimine ülikoolidega ning koostöö majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga, et innustada ka erasektorit teadus- ja arendustegevusse investeerima," lausus Kersna.

Mario Kadastik sõnas, et tal on hea meel liituda ministri meeskonnaga. "Toon omalt poolt kaasa pea 20 aasta jagu teadussüsteemis osalenu vaate ning viimase viie aasta osas ka teadusadministratsiooni poolse nägemuse," ütles Kadastik.

"Soovin panustada teadussüsteemi parendamisse ning aidata suurendada nii alusteaduste, innovatsiooni kui ettevõtluse võimekust," lisas ta.

Mario Kadastik on koordineerinud ka Eesti liitumist CERN-iga. Doktorikraadi füüsikas kaitses Kadastik 2008. aastal Tallinna Tehnikaülikoolis.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: