Tallinna Sadam jätkas kriisis investeerimist

Tallinna Sadama juhatus teeb nõukogu heakskiidul üldkoosolekule ettepaneku maksta sel aastal dividendi 7,7 senti aktsia kohta, kokku summas 20,2 miljonit eurot. Tallinna Sadama möödunud aasta kasumiks kujunes 28,5 miljonit eurot, mis on 35,8 protsenti vähem kui varasemal aastal.

Tallinna Sadama juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul oli pandeemia negatiivne mõju ettevõtte majandustulemustele eriti tuntav reisisadamate segmendis, kuid tervikvaates oli viiruse kahju kardetust väiksem. Reisijate arvu suurt langust on kompenseerinud viimase viie aasta rekordiline kaubamaht ning reisiparvlaevade ja jäämurdja Botnica müügitulu, mis on kõik püsinud 2019. aastaga võrreldavatel tasemetel.

"Kaubaveomaht kasvas seitse protsenti, mis on viimase viie aasta parim tulemus ja kui võrrelda teiste sadamatega Läänemerel, mida ligi 30, siis absoluutarvult tegime kõige suurema kasvu," kommenteeris Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm.

Investeeringute maht tõusis 26 protsenti. Kalmu sõnul leiti raha selleks oma rahavoogudest: "Need on planeeritud objektid, mida ei olnud kriisis mõistlik peatada. Läksime nendega edasi ehk valmistume uueks tõusuks."

Põhilised investeeringuobjektid asuvad Vanasadamas.

"Me renoveerisime D-terminali lõplikult ja ehitame kruiisiterminali. Olid teatud investeeringud seotud kaubaäriga Paldiskis, süvendamine. Need olid kõik põhiäriga seotud vajalikud investeeringud," täpsustas Kalm.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: