Kiik nimetab ametisse vaktsineerimise projektijuhi

{{1617867360000 | amCalendar}}

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik teatas otsusest nimetada ametisse vaktsineerimise projektijuht, kelle tööks saab koordineerida elanikkonna kaitsesüstimist.

"Tulenevalt üha kasvavatest vaktsiinikogustest ja ebastabiilsetest tarnegraafikutest määran lähiajal eraldi vaktsineerimise projektijuhi eeskätt kevade lõpus ja suvekuudel laiema elanikkonna kaitsesüstimise sujuvaks korraldamiseks," teatas Kiik sotsiaalmeedia vahendusel.

"Ebastabiilsete tarnegraafikute ja kiiresti muutuva info valguses on oluline, et suudaksime operatiivselt avada üle Eesti vaktsineerimiskeskusi ning vajadusel vaktsiine vastavalt hõlmatuse näitajatele ja nõudlusele ringi suunata. Oleme pidanud neil teemadel mitmeid mõttevahetusi nii tervishoiujuhtide kui riigiasutuste ja erasektori esindajatega. Annan peagi täpsema ülevaate edasistest tegevusplaanidest."

Kiik rääkis valitsuse pressikonverentsil, et on sel teemal vestelnud mõne inimesega, kellest mõni on palunud ka mõtlemisaega. Projektijuht peaks Kiige sõnul saama paika lähinädalatel.

Kiik lisas, et aprillis keskendutakse jätkuvalt eeskätt vanemaealiste vaktsineerimisele, et kaitsta COVID-19 haigusest enim ohustatud inimesi. Riskirühmade vaktsineerimisel on kandev roll perearstikeskustel, kus on tehtud ligi 60 protsenti kõigist senistest vaktsineerimistest.

Mai- ja juunikuu eesmärgiks on endiselt pakkuda vähemalt ühe doosiga vaktsineerimise võimalust kõigile täisealistele, kes seda soovivad. Kaitsesüstimisega jätkatakse ka suvekuudel, mil peamine fookus on juba teise doosiga vaktsineerimistel.

Teise kvartali jooksul on Eestisse oodata ligi miljon vaktsiinidoosi ning tarned kasvavad kolmandas kvartalis veelgi.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: