Aas tahab likvideerida järjekorrad lennujaamas

Järjekord Tallinna Lennujaamas
Järjekord Tallinna Lennujaamas Autor/allikas: MKM

Kuna Tallinna lennujaamas võtab tervisedeklaratsiooni täitmine ja kontrollimine pikalt aega, tekivad pikad järjekorrad. Majandus- ja taristuministe Taavi Aas tahab probleemi lahendada, nõudes reisijailt deklaratsiooni täitmist juba enne Tallinna jõudmist.

Aas kutsus kolmapäeval kokku tervise- ja tööministri, siseministri ning terviseameti ja tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse peadirektori, et võimalike järjekordade likvideerimise võimalusi arutada.

Majandusministri hinnangul võiksid reisijad juba lennukile minnes täita deklaratsiooni, et Eestisse jõudes oleks võimalik kiiremini, hajutatumalt ja turvalisemalt koju naasta. Otsitakse kiiret lahendust, kuna algab koolivaheaeg ning on oodata rohkem reisijaid, ütles majandusministeeriumi pressiesindaja Taavi Audo.

"Uuel nädalal algab koolivaheaeg. Tallinna lennujaamas on juba näha väga palju reisijaid, mis teeb pehmelt öeldes murelikuks. Kuigi võib olla suur soov minna välismaale seiklema, siis soovitan veeta vaheaja Eestis. Nii jäävad koroonaviirusesse nakatamata vanavanemad, sõbrad ja teised lähedased," ütles Aas sotsiaalmeedias. Praegu on terviseamet ka ette valmistamas deklaratsiooni esitamise korralduse muutmist.

"Viimase aasta jooksul oleme näinud, kuidas koolivaheajad toovad kaasa nakatunute arvu tõusu ja seda ka puhkusereiside tõttu," märkis Aas. "Maa ärkab, puud lähevad lehte, nii et meie metsad ja rabad muutuvad veelgi ilusamaks. Puhake Eestis ning lõbureisid välismaale jäägu vaktsiini järgsesse aega."

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: