Uuel aastal tõuseb õpetajate, politsei-, pääste- ja kultuuritöötajate palk

Rahandusministeerium.
Rahandusministeerium. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Valitsus jõudis kolmapäeval riigi eelarvestrateegia eesmärkides põhimõttelisele kokkuleppele. Riik plaanib tuleval aastal kolmeprotsendilist palgatõusu õpetajatele, politseinikele, päästjatele ja päästekorraldajatele ning kultuuritöötajatele, seda jooksvate kulude kokkuhoiu arvelt.

Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannuse sõnul on riik solidaarne erasektoriga, kes on kriisis pidanud kõvasti püksirihma pingutama ning tegevuskulusid hoitakse kokku igas valdkonnas. "Seetõttu otsustasime, et kõik ministrid hoiavad oma valitsemisalades kokku tegevuskulusid," ütles Pentus-Rosimannus.

"Jooksvate kulude kokkuhoid võimaldab aga järgmisel aastal defitsiiti suurendamata tuua vähemalt kolm protsenti palgatõusu muuhulgas õpetajatele, kultuuritöötajatele ja siseturvalisuse valdkonnale," lisas minister.

Uue eelarvestrateegiaga liigub riik struktuurse tasakaalu poole. Tegevuskulude kokkuhoiuks teeb ettepanekud iga valitsemisala ise. Kulude ja tulude ülevaatamine on võimalik ka sügisestel riigieelarve aruteludel, kui valmib uus rahandusministeeriumi majandusprognoos.

Valitsus kinnitab riigi eelarvestrateegia järgmisel neljapäeval.

Riigieelarve eelnõu arutab valitsus edasi sügisel enne selle riigikogule esitamist.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: