Õpetajate miinimumpalk kasvab 1354 euroni

Õpetaja.
Õpetaja. Autor/allikas: JESHOOTS.COM/Unsplash/Creative Commons

Riigi eelarvestrateegias saavutatud esialgse kokkuleppe kohaselt tõuseb õpetajate miinimumpalk järgmisel aastal kolm protsenti ehk 1354 euroni.

Valitsus kinnitab riigieelarve strateegia aastateks 2022-2025 tuleval nädalal.

Õpetajate palga alammäära kolmeprotsendilise kasvu tulemusel on tuleval aastal õpetajate miinimumpalk vähemalt 1354 eurot ja õpetaja prognoositav keskmine palk 1586 eurot. Selleks on planeeritud lisaraha ligi 12 miljonit eurot. Õpetajate palkadeks on kavandatud 2022. aastal kokku 400 miljonit eurot.

Haridusminister Liina Kersna ütles, et ta otsib võimalusi õpetajate palka veelgi suurendada.

Eesti Haridustöötajate Liidu juhatuse esimees Reemo Voltri loodab, et sügisestel palgaläbiräkimistel jõutakse järgmise tasemele, et õpetajate töötasu võrreldes kõrgharidusega spetsialistide keskmise palgaga ei langeks.

Kersna sõnul oli reedel palgaläbirääkimistel juttu ka koolivõrgu korrastamisest, mis võimaldaks õpetajate palkade kiiremat ja suuremat kasvu.

"Eesti panustab haridusse kuus protsenti sisemajanduse kogutoodangust, milles me oleme Euroopas esikolmikus. Samal ajal on meie õpetajate palgad Euroopa Liidu ühed kõige madalamad. Mis näitab, et haridusse suunatud rahast läheb selgelt liiga vähe meie kõrgelt kvalifitseeritud õpetajate väärtustamisse," ütles minister.

Õpetajate palgaläbirääkimised jätkuvad sügisel.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: