Valitsus leevendas piiranguid: restoranidesse sisse pääseb 24. maist

{{1620729240000 | amCalendar}}
Foto: Ken Mürk/ERR

Valitsuse otsuse järgi saavad lapsed kooli 17. maist, 24. maist saab minna restorani, teatrisse, kinno ning 31. maist saab minna rühmatrenni.

Peaminister Kaja Kallas ütles ERR-ile, et esmalt avatakse koolid, siis keskmise nakkusohuga tegevused, milleks on näiteks kontserdil käimine, restoranide siseruumides söömine ja kinos filmi vaatamine. Neis ruumides kehtib aga 50 protsendi täituvuse nõue.

"Vabaõhuüritused on ka hetkel lubatud, aga suurendasime piirarvu, kui palju inimesi võib seal olla. Kui siiani oli lubatud 150 siis alates järgmisest nädalast on lubatud 250 inimest," ütles peaminister.

Kõrge nakkusohuga tegevused, nagu näiteks rühmatrennid, on keelatud kuni mai lõpuni, selgitas Kallas.

"Oleme selles suhtes õrnal jääl, tahame hoida nakkushaiguse levikut kontrolli all ja praegu pikendasime neid piiranguid 31. maini," täpsustas ta.

Kallas lisas, et igal nädalal vaadatakse nakkuse leviku olukorda Eestis ja vastavalt sellele muudetakse piirangute korraldust.

Siseruumides jääb kehtima maskikandmise nõue ning inimesed peavad omavahel hoidma distantsi. Kallas kutsus kõiki üles vastutustundlikult käituma ning lisas, et siis saab viiruse levikut kontrolli all hoida.

Muu hulgas oli Kallas optimistlik vaktsineerimiste üle, sest nende mõjul hakkab viirus taanduma.

Helme peab piirangute järk-järgulist leevendamist õigeks

EKRE esimees Martin Helme peab piirangute järk-järgulist leevendamist õigeks. Ta soovitab inimestel end vaktsineerida ning ütleb, et vaktsineeritutel ja koroona läbipõdenutel ei peaks olema maski kandmise kohustust.

"Ühel hetkel võiks ikkagi kommunikeerida, et inimesed, kellel on kaitsekehad tekkinud, nendelt me maski ei nõua, mis sisuliselt tähendab seda, et see kohustus kaob ära ja selles mõttes inimesed ise peavad teadma, et kui nad ei ole veel saanud vaktsiini ja kui nad ei ole läbi põdenud, siis nende puhul on mask veel mõistlik," rääkis Helme "Aktuaalsele kaamerale".

Lääne-Tallinna keskhaigla juht Arkadi Popov ütles "Aktuaalsele kaamerale", et nakatumiste arv on küll stabiliseerunud, kuid on veel kõrge. Samuti pole haiglates koroonaosakondi kinni pandud. See tähendab tema sõnul, et piirangute leevendamisse võiks suhtuda ettevaatlikult.

"Minu isiklik seisukoht, et lapsed võiksid istuda kodus rahulikult selle õppeaasta lõpuni. Aga ma arvan, et targad inimesed oskavad seda paremini otsustada," sõnas Popov.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve, Anne Raiste, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: