Uuring: Lätis on LGBTI inimeste olukord üks kehvemaid Euroopas

{{1621248780000 | amCalendar}}
Pride
Pride Autor/allikas: AFP/Scanpix

Inimõiguste organisatsiooni ILGA 17. mail avaldatud uuringu kohaselt on Lätis LGBTI inimeste õigused ühed kehvemini kaitstud Euroopa Liidus. Aruande kohaselt on LGBTI inimeste olukord veel halvem ainult Poolas.

Uuringus vaadeldi, kuidas Euroopa Liidu liikmesriikide seadused ja poliitika mõjutavad lesbi-, gei-, biseksuaalset, trans-, intersoolist ja muud seksuaalsust ning soolist identiteeti. ILGA koostas riikidest skooripõhise edetabeli, teatas LSM.

Läti oli LGBTI võrdõiguslikkuse poolest EL-is eelviimasel kohal. Halvem oli ainult Poolas. Läti skoor LGBTI inimeste võrdõiguslikkuse osas oli 17 protsenti. Eesti skoor oli 38 protsenti, Leedu oma oli 23 protsenti. Soome ja Rootsi skoor oli 65 protsenti. 

Uuringu kohaselt on kõige paremini LGBTI inimeste õigused tagatud Maltal. Malta skoor oli 94 protsenti.

Septembris toimunud avaliku küsitluse kohaselt suhtus LGBTI inimestesse negatiivselt 38 portsenti lätlastest, 48 protsenti olid neutraalsed ja 9 protsenti positiivsed, teatas LSM. 

Kümned suursaadikud Varssavis tegid esmaspäeval Poolale üleskutse kaitsta LGBTI õiguseid, mille olukord on riigis hiljutise raporti järgi kõige hullem Euroopa Liidus.

"Me väljendame oma toetust katsetele tõsta avalikkuse teadlikkust küsimuste kohta, mis mõjutavad lesbide, geide, biseksuaalide, transsooliste ja intersooliste (LGBTI) kogukonda ja teisi kogukondi Poolas, kes on silmitsi sarnaste probleemidega," ütlesid suursaadikud avalikus kirjas.

Täispikka aruannet saab lugeda SIIT.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: