Ööpäevaga lisandus 59 koroonapositiivset

Ohutusmeetmete silt Tallinnas.
Ohutusmeetmete silt Tallinnas. Autor/allikas: Helen Wright / ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2902 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 59 ehk kaks protsenti testide koguarvust.

Suri üks koroonaviirusega nakatunud inimene - 84-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 1252 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku 12, haiglaravi vajab 130 patsienti. Seda on küll 10 võrra enam kui ööpäev varem, kuid esmaspäeva hommikuti ongi haiglaravi numbrid kõrgemad, kuna nädalavahetustel patsiente haiglatest reeglina välja ei kirjutata.

Intensiivravil on 18 patsienti, neist juhitaval hingamisel üheksa.

Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 67 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased 93 inimest (71 protsenti).

Tallinnas 22 ja Ida-Virus seitse nakatunut

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 176 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 3,9 protsenti.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 33 inimesel. 22 uutest Harjumaa haigusjuhtudest olid Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus seitse, Pärnu- ja Tartumaale viis, Võrumaale neli uut nakkusjuhtu. Hiiu-, Jõgeva-, Lääne-Viru- ja Saaremaale lisandus üks uus positiivne testitulemus.

Järva-, Lääne-, Põlva-, Rapla-, Valga- ja Viljandimaale uusi nakkusjuhte ei lisandunud. Ühe positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. 

Nädalaga tehti vaktsineerimisi üle 62 tuhande

Ööpäeva jooksul manustati 4427 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 470 706 inimesele, vaktsineerimiskuur on lõpetatud 262 619 inimesel.

Üle 70-aastaste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 66 protsenti. 70+ vanusegruppi on üle 60 protsenti vaktsineeritud kõikides maakondades, välja arvatud Ida-Virumaal.

Eesti elanikest on vaktsineeritud 35,4 protsenti ning täiskasvanud elanikest 43,7 protsenti.

Eelmisel nädalal tehti vaktsineerimisi kokku 62 269, mis on paremuselt teine nädal. Senine rekordarv vaktsineerimisi tehti aasta 18. nädalal, kui vaktsineerimisi tehti kokku 67 653.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: