Ööpäevaga lisandus 96 koroonapositiivset

Ohutusnõuete silt Tallinna vanalinnas.
Ohutusnõuete silt Tallinna vanalinnas. Autor/allikas: Helen Wright/ ERR

Viimase 24 tunni jooksul analüüsiti terviseameti andmetel Eestis 4252 koroonatesti, millest 96 ehk 2,3 protsenti osutus positiivseks.

Ühtegi uut surmajuhtumit ööpäevaga ei lisandunud. Alates pandeemia algusest on Eestis viirusega surnud 1260 inimest.

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kaheksa ning haiglaravil on võrreldes neljapäevaga kuus inimest vähem. Kokku on haiglates 106 patsienti, kellest 13 on intensiivravil ja viis juhitaval hingamisel.

Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 67 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased 79 inimest ehk 74 protsenti.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 32 inimesel. 23 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 20, Pärnumaale seitse, Saaremaale kuus, Valgamaale viis, Võru-, Tartu- ja Raplamaale neli uut nakkusjuhtu. Läänemaale lisandus kolm, Lääne-Viru- ja Viljandimaale kaks, Hiiu-, Jõgeva- ja Põlvamaale üks uus positiivne testitulemus. Järvamaale uusi nakkusjuhte ei lisandunud. Nelja positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 127,7 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust on kolm protsenti.

Ööpäeva jooksul manustati 14 018 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 490 619 inimesele, vaktsineerimiskuur on lõpetatud 283 373 inimesel.

Kaitsesüsti on saanud 37 protsenti eesti elanikest ning täiskasvanute vaktsineerituse hõlmatus on 45 protsenti. Üle 70-aastaste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 66 protsenti. 70+ vanusegruppi on üle 60 protsendi vaktsineeritud kõikides maakondades, välja arvatud Ida-Virumaal.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: