Metsanduse arengukava juhtkogu avaldas kava tööversiooni

Alutaguse mets.
Alutaguse mets. Autor/allikas: Kristjan Kundla

Metsanduse järgmise kümnendi arengukava juhtkogu avaldas esmaspäeval kava tööversiooni.

Arengukava avaldatud tööversioon ei sea paika konkreetset raiemahu sihti, seda arutab juhtkogu juunikuu jooksul.

Keskkonnaministeerium ja arengukava juhtkogu ootavad kavale huvigruppide tagasisidet kuni 10. juunini.

Arengukava kirjeldab olemasolevat olukorda ja võimalikke valikuid. Eelnõu üldeesmärk on tagada metsanduse kestlikkust ja selleks arvestatakse kliimamuutuste ja metsade elurikkuse seisundiga. Metsandus peab olema majanduslikult konkurentsivõimeline, kaasav ja arvestama sotsiaalsete ja kultuuriliste väärtustega.

Kava kohaselt peaks riik liikuma ka tõhusama koostöö poole metsaomanikega, mitmekesistama sektoris töötavate inimeste teadmiseid ning tagama toimiva ja mitmekülgset metsandust võimaldava taristu.

Juhtkogu peab oluliseks puidu senisest tõhusamat kasutamist ja meetmete toetamist, kus iga tihumeeter leiaks parima võimaluse kasutamise.

Arengukava koostamisele annab aluse metsaseadus ja üldised raamid seab valitsuse määrus, mis sätestab valdkondlike arengukavade ja
programmidega seonduva.

Arengukava ja kavandatavad tegevused peavad arvestama Euroopa Liidu elurikkuse strateegia, Euroopa roheleppe ning kliima- ja energiapoliitika suundumustega ning ka riiklike arengudokumentidega.

 

Loe metsanduse arengukava tööversiooni:

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: