Astri tahab õiglase ülemineku fondi toel rajada Narva uue turu

Astri Grupil turukogemust jagub, Tallinnas kuulub ettevõttele Balti Jaama turg ja keskturg.
Astri Grupil turukogemust jagub, Tallinnas kuulub ettevõttele Balti Jaama turg ja keskturg. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Astri Grupp kavatseb rajada Narva nüüdisaegse turuhoone. Turu ehitamiseks otsitakse toetust õiglase ülemineku fondist.

Narvas on pisemaid müügihalle, mida kohalikud turuks nimetavad ja Energia tänava hoovis on üks turu moodi asjandus, kus välilettidel riiete ja toidukraamiga kaubeldakse. Kaubandus- ja meelelahutuskeskuste Astri ja Fama juhi Tarmo Kleimanni hinnangul tõelise turu mõõtu nad siiski välja ei anna.

"Narvas peaks olema selline mugavusturg, kus on toiduala, väliturg, käsitööala kindlasti, selline öko- ja terviseala. See turg ei ole ainult kauplemise koht, vaid selline sotsialiseerumise koht. Kindlasti oleks Narva turg ka väljund ümberkaudsetele väiketootjatele," rääkis Kleimann.

Sellise turu tahakski Astri Grupp Narvas püsti panna. Kleimanni sõnul on turu rajamine praegu veel idee tasandil, kuid sobiv krunt on igaks juhuks valmis vaadatud ja KOKO Arhitektide büroolt turu eskiislahendus tellitud. Arhitektuuribüroo eskiisi järgi läheks turu rajamine maksma ligi viis miljonit eurot.

Ettevõte on valmis turu ehitusse panustama umbes poole. Ülejäänud summat otsitakse ja igaks juhuks saadeti kiri riigihalduse ministrile Jaak Aabile, ehk leiaks puuduva raha õiglase ülemineku fondist.

Riigihalduse minister Aab ideed toetab, kuid õiglase ülemineku fondi turu jaoks avada ei raatsi. "Seda on võimalik võib-olla toetada kas linnal või ka riigil hoopis teistest vahenditest," ütles minister.

Tarmo Kleimanni sõnul on õiglase ülemineku fond vaid üks võimalus, kust Narva uuele turule raha küsida. Kaalutakse ka teisi võimalusi, et Eesti suuruselt kolmas linn endale korraliku turuhoone saaks.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: