Lõpuaktused toimuvad sel aastal ennekõike õues ja hajutatult

Koolilõpetaja aktusel.
Koolilõpetaja aktusel. Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Paljud tänavused lõpuaktused toimuvad õues ning aktuse ajal lõpetajad ja lähedased omavahel kokku ei puutu.

Tartu Ülikooli lõpuaktused toimuvad sel aastal ülikooli vana anatoomikumi ees Uppsala tänaval. Aktuseplatsile on lubatud vaid lõpetajad, nende lähedased saavad aktust jälgida veidi eemal, Toomemäele paigaldatud ekraanilt või veebist.

"Lõpetajaid on võimalik õnnitleda pärast aktust, kuid sealjuures tuleb vältida suuri kogunemisi, hoida vahet ja järgida riiklikke piiranguid," seisab kõrgkooli kodulehel.

Iga lõpetaja saab õnnitluskoha valida ise, ülikooli kodulehel on muu hulgas võimalike variantidena välja käidud toomkiriku varemed, Pirogovi park ja teklitega ehitud "Suudlevate tudengite" skulptuur.

Lõpetajatel palutakse omavahel hoida vahet, maskikohustust ei ole ning diplomi kättesaamisel kätlemist ei toimu.

Tallinna Tehnikaülikooli pressiesindaja Krõõt Nõges selgitas ERR-ile, et ülikooli lõpuaktustel saavad osaleda vaid lõpetajad.

"Lähedased saavad aktust jälgida väliekraanidelt õues, ülikooli linnakus, vihma korral aga auditooriumites. Ülikooli linnakusse on oodatud kuni neli lähedast ühe lõpetaja kohta," selgitas ta.

Lisaks kantakse kõik lõpuaktused üle ka veebis.

Põlva gümnaasiumi direktor Alo Savi ütles ERR-ile, et sel aastal lähtutakse aktuse korraldamisel möödunud aasta kogemusest.

"Aktus toimub 22. juunil /---/ ja eeldame ilusat vihmavaba ilma. See toimub koolimaja ees, piisavalt hajutatult ja iga lõpetaja saab rõdudele kaasa kutsuda kaks vanemat," ütles Savi.

Ta selgitas et koolihoonel on kolm korrust rõdusid, kuhu peaksid ilusti ära mahtuma nii lapsevanemad kui ka õpetajad.

Pelgulinna gümnaasiumi lõpuaktus toimub aga aulas. Direktor Tõnu Piibur selgitas ERR-ile, et aktusele on kaasa lubatud tuua kaks lapsevanemat või lähedast.

"Lähedased peavad aga maski kandma ning üksteisega vahet hoidma. Lastel maskikohustust pole, see oleks ka kentsakas, kui pärast piltidel kõik lõpetajad maskidega on," sõnas Piibur.

Õnnitlemine toimub aga pärast aktus koolihoovis.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: