Keskerakond tutvustas kohalike valimiste platvormi ja hüüdlauset

{{1624084560000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi/ERR

Laupäeval tutvustas Keskerakond kohalike valimiste valimisplatvormi, erakond läheb sügisel toimuvatele valimistele hüüdlausega "Õige käik!". Erakond lubab oma programmis kõigile tasuta lasteaiakohta ja tasuta ujulakasutust pensionäridele.

Keskerakonna juhatuse liikme ja valimisplatvormi toimkonna juhi Jaak Aabi sõnul on erakonna programmi keskseteks põhimõteteks tasuta lasteaiakohad, vaesuse vähendamine, kiirem asjaajamine kohalike omavalitsustes, hea haridus ha täisväärtusliku elu võimaldamine üle Eesit.

"Toetame pikaajalise hoolduse süsteemi uuendamist. Vähendame inimeste omaosalust hooldusteenuste tasumisel ning rajame kogukondlikud teenusmajad vanemaealistele ja teistele abi vajavatele inimestele. Võimaldame eakatel elada võimalikult kaua oma kodus," rääkis Aab.

 

Erakond soovib luua eakatele ja vähekindlustatud inimestele soodustusi kultuuri- ja huvitegevuses osalemiseks ja tagada pensionäridele tasuta ujulakasutuse. 

"Koostöös riigiga võtame eesmärgiks kaotada lasteaia kohatasu, et alusharidus oleks kõikidel kättesaadav hoolimata perekonna majanduslikust olukorrast," ütles Aab.

"Silmapaistvate gümnasistide tunnustamiseks toetame kohalike omavalitsuste tasandil stipendiumite maksmist. Võimaldame tasuta toitu koolis ja lasteaias ning tagame kodulähedaste alg- ja põhikoolide säilimise. Toetame täiendavalt maakoole ning samuti seisame jätkuvalt selle eest, et venekeelsed vanemad saaksid valida eestikeelse ja venekeelse või ühise kooli vahel," loetles Aab. 

Erakonna esimees Jüri Ratas tõdes, et Keskerakond võib üle pika aja kaotada ainuvõimu Tallinnas, kuid seda vaid juhul, kui erakonna toetajad valima ei lähe.

Ratas märkis samas, et Keskerakonna linnapeakandidaat Mihhail Kõlvart on nii eesti- kui ka venekeelsete valijate seas populaarseim.

Toimetaja: Barbara Oja, Merili Nael, Hannes Sarv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: