Virumaa elektrivõrgu uuendamine aitab vältida suuri katkestusi

Virumaal on käimas elektrivõrgu töökindluse paremaks tagamiseks uuendustööd, mis lõpevad 2023. aasta alguses ja lähevad maksma 5,5 miljonit eurot. Uuendatud elektrivärk aitab vältida suuremaid katkestusi.

Ilmastikukindlamaks ehitatud Püssi alajaama elektriühenduste mõjupiirkonda jääb üle 6300 kliendi Viru-Kabala külast Kohtla-Järve linnani.

Tehtavate tööde eesmärk on vältida selliseid pikalt kestvaid elektrikatkestusi, nagu näiteks kaasnes üle-eelmisel sügisel möllanud tormiga Lõuna-Eestis.

"Uues alajaamas olev automaatika aitab palju kiiremini reageerida ja ümber lülitada, kui võrgus peaks midagi juhtuma. Lisaks teeme veel palju keskpingevõrgu ümberehitustöid ehitades ümber 35 kilovoldised liinid, mis siin jooksid kahele poole, teeme ka võrku töökindlamaks. Teeme juurde väiksemaid automatiseeritud alajaamu. Kõik see võimaldab klientidel rikkelisi katkestusi vähendada või siis ka kiiremini toidet taastada," rääkis Elektrilevi varahaldusjuht Rasmus Armas.

 

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: